موج
کدخبر : ۳۶۳۷۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363788

رییس اتاق بازرگانی حلبچه عراق:

پیشوا احمد محمود در نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با هیأت تجاری حلبچه عراق با تاکید بر اینکه حضور محصولات ایرانی در عراق باید بیش از پیش باشد، گفت: سرمایه گذران ایرانی در حلبچه از معافیت مالیاتی ویژه ای تا ۱۵ سال برخوردار می گردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس اتاق بازرگانی حلبچه با تاکید بر اینکه حضور محصولات ایرانی‌ در بازار عراق کمرنگ است، ابراز داشت: واقعیت امر این است که تولیدات صادراتی ایرانی می بایست به لحاظ کمی و کیفی به حدی برسد که بتواند جای محصولات ترکیه ای که اکنون در سبد مصرفی خانوارهای عراقی بگیرد.

پیشوا احمد محمود در ادامه به نگاه ویژه حوزه اقتصادی حلبچه عراق به سرمایه گذاری در این استان در مسیر رشد و پیشرفت ظرفیت های بومی این استان اشاره کرد و افزود: حاکمیت فعال در کشور عراق در حال حاضر مبنای رشد اقتصادی را در مسیر تکیه بر توان داخلی بنا نهاده و در این راه قوانین ترغیبی بسیار خوبی برای سرمایه گذران در استان حلبچه عراق برنامه ریزی و اجرایی کرده است که در این راستا برای سرمایه گذران در استان تا ۱۵ سال و برای مقالات صادراتی نیز تا ۱۰ سال معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش از تعاملات دیرینه کرمانشاه و حلبچه به واسطه قرابت ‌های فرهنگی، قومیتی، دینی و ... یاد کرد و تصریح کرد: خوشبختانه در شرایط کنونی اقلیم  کردستان عراق حمایت‌های خوبی از استان حلبچه دارد که می‌توانیم از آن برای توسعه تعاملات اقتصادی با استان‌های مختلف از جمله کرمانشاه استفاده کنیم.

احمد محمود با بیان اینکه در بخش کشاورزی امکان همکاری خوبی بین دو استان وجود دارد، گفت: «دشت زور» حلبچه سومین دشت حاصلخیز جهان است و می‌تواند به قطب کشاورزی تبدیل شود و این در حالی است که استان کرمانشاه نیز به لحاظ ظرفیت های کشاورزی بسیار مستعد و حاصلخیز است و در این راستا می طلبد که نگاه ویژه ای به این حوزه بین دو استان بشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها