موج
کدخبر : ۳۶۳۷۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363771

ولی اله نصر خبر داد:

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان ازافتتاح 95 مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی در دهه فجر استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ولی اله نصر با اشاره به آماده سازی مراکز مثبت زندگی برای افتتاح در دهه فجر گفت: پرونده خدمات رسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روز رسانی شده و ۴۰۶۷۹ هزار پرونده توانخواهان تحت پوشش مستمری بگیر در فاز اول طرح به ۹۵ مرکز مثبت زندگی در سطح استان واگذار شده است.

وی بیان داشت: سازمان بهزیستی از ابتدای انقلاب تا کنون  از نهادی حمایتی به سازمانی تخصصی تبدیل‌شده و امروز در حوزه اجتماعی به ‌عنوان متولی سلامت اجتماعی و مطالبه‌گر رفاه اجتماعی در کشور شناخته می‌شود. بهزیستی در راستای این وظیفه ذاتی و با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، برای خدمات رسانی بهتر، دسترس پذیر و خانواده محور؛ مراکز مثبت زندگی را ایجاد کرده‌است.

این مقام مسئول افزود: مراکز مثبت زندگی در راستای اهداف گام دوم انقلاب و بر اساس توسعه ماموریت‌ها و ضرورت توسعه خدمات عدالت محور و بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی بر اساس بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بر اصول خانواده محوری، محله محوری و تخصص محوری حوزه مددکاری در بستر الکترونیک و فناوری اطلاعات شکل گرفته‌است. در این مراکز نظارت دقیق با ارزیابی‌های میدانی، سیستمی و دوره‌ای صورت می‌گیرد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: بر خلاف گذشته که یک فرد ممکن بود برای خدمات مختلف توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری به مراکز گوناگون بهزیستی رجوع کند؛ در مراکز مثبت زندگی، فرد ۲۲ خدمت بهزیستی را به صورت متمرکز دریافت می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها