موج
کدخبر : ۳۶۳۵۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363597

فرماندار اسکو:

فرماندار شهرستان اسکو گفت: برنامه‌ریزی برای طراحی مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری به عنوان یک ضرورت و با طراحی منحصر به فرد پیگیری و به مرحله اجرا در خواهد آمد.

بابک رضی منش، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در آذربایجان شرقی اظهار داشت: تامین زیرساخت های توسعه گردشگری شهرستان اسکو به طور مستمر در حال پیگیری است.

وی با اشاره به احداث مرکز اطلاع رسانی گردشگری در شهرستان اسکو افزود: با توجه به اینکه شهرستان اسکو در یکی از محوزهای شاخص گردشگری استان قرار دارد و مقصد گردشگران داخلی و خارجی بوده و سالانه قریب به ۲ میلیون گردشگر از جذابه های تاریخی و طبیعی آن بازدید می کنند معرفی و اطلاع رسانی دقیق جاذبه های گردشگری این شهرستان امری ضروری است، به همین منظور پروژه ساختمان مرکز اطلاع رسانی این شهرستان واجد اهمیت است.

فرماندار شهرستان اسکو ابراز کرد: باتوجه به جایگاه والای گردشگری شهرستان در نظر است این مرکز در سایتی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع با محوطه سازی زیبا و ساختمانی فاخر شامل مرکز اطلاع رسانی گردشگری، اداره میراث فرهنگی شهرستان و نمایشگاه صنایع دستی طراحی و پس از طی فرایندهای قانونی و تامین اعتبار عملیاتی خواهد شد.

رضی منش ادامه داد: ارائه تصویری روشن از شهرستان به عنوان مقصد گردشگران کشوری، برنامه ریزی هدفمند در جهت معرفی جاذبه های شهرستان و شناساندن آنها به عموم مردم، تلاش در جهت ارتقاء فرهنگ گردشگری و آگاه سازی مردم از ابعاد گسترده و مثبت صنعت گردشگری، هدایت صحیح گردشگران داخلی و خارجی به مقاصد گردشگری، ارزیابی دیدگاهها و نیازهای گردشگران در زمان سفر به نقاط مختلف شهرستان از جمله اهداف مرکز اطلاع رسانی گردشگری می باشد‌.

وی با بیان اینکه بناهای تاریخی جزو هویت کشورند و با ارزش ترین های هر جامعه هستند. افزود: شهرستان اسکو به دلیل تاریخ طولانی میراث تاریخی و فرهنگی فاخر و گرانبهای فراوانی دارد و باید هدف همه ما حفظ و نگهداری از این ارزش های باشد.

رضی منش ادامه داد: با توجه به این‌ که گردشگری تاریخی و فرهنگی محور اصلی توسعه گردشگری در شهرستان است، اهمیت توجه به احیا، مرمت و ثبت آثار تاریخی در فهرست آثار ملی باید دوچندان باشد، به همین منظور تملک، مرمت و حفظ آیار تاریخی با مشارکت جمعی دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری امر ضروری است.

فرماندار شهرستان اسکو تعامل بیشتر شهرداری ها با میرات فرهنگی را زمینه ساز حفظ آثار تاریخی در سطح شهر دانست و گفت: ثروت های شهر همان‌هایی هستند که فرصت ظهور و بروز می یابند و تملک، حفظ و نگهداشت از مواریث فرهنگی با توجه به گستردگی و درهم تنیدگی وظایف پیرامون این موضوع، نیازمند همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها