موج
کدخبر : ۳۶۳۴۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363447

سید مهدی قویدل:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در راستای پاسخگویی مناسب به مطالبات عمومی موجود برای انتقال کوره های آهک پزی از شهرک صنعتی کرمان و نیز به منظور رفع تهدیدات زیست محیطی این کوره ها برای ساکنان منطقه، دستور تعطیلی و پلمب کوره های این منطقه صادر و اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، سید مهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در تشریح این خبر افزود: برمبنای تاکیدات و مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و بر اساس طرح جامع معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برای ساماندهی شهرک صنعتی، پیگیری های لازم برای انتقال کوره های آهک پزی از شهرک صنعتی به دشت زحمتکشان انجام شده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از رهنمودها و حمایت های مجدانه رئیس کل دادگستری استان در مسیر پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه های غیررسمی و زمین خواری، اظهارداشت:  با ایجاد و استقرار پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی در شهرک صنعتی توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، زمینه لازم برای شناخت موضوعات و آسیب های این منطقه فراهم شد.

معاون دادگستری کل استان کرمان از همکاری سازمان های مربوطه به منظور ایجاد زمینه انتقال کوره های آهک پزی به دشت زحمتکشان تقدیر کرد و گفت: یکی ازمهمترین مسائل موجود در شهرک صنعتی کرمان موضوع آلودگی های ناشی از فعالیت کوره های آهک پزی در این منطقه و تهدید سلامت ساکنان این منطقه بود که با پیگیری های انجام شده این کوره ها باید به دشت زحمتکشان منتقل شوند.

قویدل  در ادامه از همکاری دادسرای مرکز استان، نیروی انتظامی، معاونت عمرانی استانداری، شهرداری اداره کل صمت، اداره کل راه و شهرسازی، شرکت های آب، برق و گاز و اداره کل اطلاعات در راستای اجرای طرح انتقال کوره های آهک پزی از شهرک صنعتی به دشت زحمتکشان تقدیر کرد.

وی خاطرنشان کرد: سایر مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در راستای طرح جامع پیشگیری از گسترش حاشیه نشینی و مقابله با سکونتگاه های غیررسمی و زمین خواری لازم الاجرا هستند و به صورت  جدی دنبال می شود و هرگونه ترک فعل مدیران در این خصوص اعلام جرم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها