موج
کدخبر : ۳۶۳۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363389

فرحناز علوی در گفتگوی اختصاصی با موج مطرح کرد؛

نائب رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان از عدم برنامه‌ریزی برای حضور کمیسیون کشاورزی در اقصی نقاط استان گلایه کرد و افزود: «حسین رئیسی» نه به‌عنوان نماینده شرق هرمزگان که به‌عنوان عضو کمیسیون کشاورزی در این هیئت حضور داشت و باید مشکلات تمام کشاورزان استان را پیگیری و بررسی می‌کرد نه صرفاً یک منطقه‌ی به‌خصوص.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فرحناز علوی» نائب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته محیط‌زیست و توسعه پایدار آب اتاق بازرگانی و نائب رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان گفت: گلایه‌ی من به‌عنوان نماینده کشاورزان از اعضای کمسیون کشاورزی مجلس این است که هفته گذشته با هشت نفر از معاونان وزرا و ۱۶ نفر از اعضای کمسیون بابت رسیدگی به مشکلات کشاورزان استان، به هرمزگان سفر کردند اما تنها از شرق استان بازدید کردند و گوشه‌ی چشمی هم به مرکز، شمال و غرب هرمزگان نداشتند.

وی ادامه داد: مشکلات و دغدغه‌های کشاورزان در شرق، غرب و شمال استان مشترک است اما این هیئت تنها از شرق بازدید داشتند و درنهایت اعلام مصوبه مختص شرق استان باعث دلسردی و ایجاد حس تبعیض در کشاورزان غرب و شمال استان شد.

علوی افزود: اگر آقای «حسین رئیسی» به‌عنوان نماینده شرق استان حضور داشت، مشکلی از جهت ما کشاورزان نبود اما وی در این سفر به‌عنوان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران حضور داشت و باید مشکلات تمام کشاورزان هرمزگان  را پیگیری و بررسی می‌کرد نه صرفاً یک ناحیه‌ی به‌خصوص.

وی خاطرنشان کرد: من این قضیه را به اطلاع استاندار هم رسانده‌ام و امیدوارم سایر مسئولان هم متوجه گله‌مندی ما کشاورزان از این موضوع بشوند، چراکه به‌هرحال با یک تقسیم‌بندی ساده میان اعضا می‌توانستند از هر سه قسمت بازدید کنند.

نائب رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان افزود: زمین‌های کشاورزان غرب و شمال استان هم دچار یخ‌زدگی شده و کشاورزان امید داشتند در این سفر مصائب خود را با مسئولان در میان بگذارند و این اتفاق باعث ایجاد حس نادیده‌گیری در آنان شده است.

علوی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان دلسوز هستند اما هیچ‌کس از خود کشاورز برای خود دلسوزتر نیست بنابراین فقط یک کشاورز می‌تواند مشکلات کشاورزان را بیان و راه‌حل آن را چاره‌اندیشی کند و ما توقع داشتیم نشستی مشترک با مسئولان برای بیان دغدغه‌های هم‌صنفانمان برگزار شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها