موج
کدخبر : ۳۶۳۲۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363259

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم:

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت:در حال حاضر 85 درصد از ثبت درخواست‌های شهروندان از طریق سامانه قم یار صورت می گیرد.

کورش محمدحسینی در گفتگو با خبرنگار موج در قم با تشریح فعالیت‌ها و خدمات در سازمان اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم اظهار داشت: این سازمان از سال 97 با هدف توسعه خدمات الکترونیکی شهروندی و بهینه سازی خدمات برای شهروندان تاسیس شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم افزود: البته از سالهای قبل نیز شهرداری در حوزه پیاده سازی سامانه های الکترونیکی و خدمات الکترونیکی فعال بوده است و این خدمات سابقه ای 20 ساله دارد اما برای اینکه خدمات بهتری را به شهروندان ارائه بدهد سازمان مستقلی را تاسیس کرد.

وی تصریح کرد:در این مدت رویکرد سازمان توسعه ارائه خدمات الکترونیکی شهروندی در زمینه حذف مراجعات حضوری شهروندان و پرداخت های غیرحضوری و الکترونیکی است.

محمدحسینی بیان کرد: در جهت توسعه زیرساختها و شبکه ارتباطی در بستر فیبر نوری و سایر شبکه های اطلاعاتی گام‌هایی برداشته و سامانه های نرم افزاری زیادی در این مدت پیاده سازی شد که عمده‌ترین آن میز خدمت الکترونیکی با نام قمیار است

وی خاطرنشان کرد:در قم ارائه خدمات از طریق اپلیکیشن قم یار معرفی شد که نسخه نرم افزاری آن در شهرهای دیگر با اسامی مختفی فعال و هدفشان متمرکز کردن طیف گسترده ای از خدمات مورد نیاز شهروندان است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم عنوان کرد: شهروندان می توانند درخواست‌های خود را از در حوزه شهرسازی و ساختمان از طریق ساماهنه قمیار ثبت کنند و این گام اول در مسیر خدمت است.

وی گفت: در حال حاضر در جهت پیاده سازی بخش استعلامات الکترونیکی بین دفاتر اسناد رسمی از طریق سامانه قمیار اقداماتی انجام شده است و دسترسی ویژه ای را برای همکاران در اسناد رسمی فراهم کرده ایم و همکاری خوبی اتفاق افتاد.

محمدحسینی افزود: این طرح به صورت آزمایشی انجام می شود و تا نزدیک عید فاز آزمایشی تکمیل و نواقص رفع خواهد شد و ارجاع افراد به صورت حضوری از اسناد رسمی به شهرداری به طور کامل متوقف می شود.

وی بیان کرد: دفاتر رسمی همکاری خوبی داشتند و در حدود یک سال با کانون دفاتر رسمی استان جلسات مکرری برگزار کردیم و از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز مساعدت‌هایی صورت گرفت، در حال حاضر بستر ارتباط نرم افزاری برای قمیار پیاده سازی شده و این کار در حال پیشرفت است

محمدحسینی تصریح کرد: این بخش از خدمات در حال نهادیه سازی است و باتوجه به اینکه موضوع ملک و ساختمان پیچیده است و با خودرو فرق دارد و باید تخلف ساختمانی و متراژ مازاد در بنا ارزیابی شود و مراحل قانونی را بپیماید کمی زمان می برد اما تلاش می کنیم نیاز به مراجعه شهروندان را کم کنیم و به صفر برسانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها