موج
کدخبر : ۳۶۳۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363055

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران بر مصرف هشداردهنده آب در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، بهره‌وری را کارایی به اضافه اثربخشی دانست و تصریح کرد: بر این اساس باید بتوانیم در هر لحظه فعالیت‌های خودمان را محاسبه و سنجش کنیم و با سطح معینی از نهاده‌ها، ستاده بیشتر یا بهتری به دست آوریم.

وی در ادامه با اشاره سختی‌های تأمین آب به ویژه در استان قم، بهره‌وری آب زیرمجموعه بهره‌وری انرژی و همپایه بهره‌وری سبز است گفت: یعنی در حالی که ما می‌خواهیم آب سالم، کافی و دارای کیفیت را برای همه بخش‌ها تأمین کنیم باید به سایر شاخص‌های زیست محیطی آب نیز توجه داشته باشیم.

فاطمه پهلوانی با بیان اینکه بهره‌وری آب باید در سه بخش تأمین، مصرف و بازیافت محقق شود، اظهار داشت: این موارد با شاخص‌های فرهنگی، اجتماعی و فنی و تکنیکال قابلیت تبیین دارد.

وی با تأکید بر اینکه شرکت آب و فاضلاب استان باید محور تدوین برنامه بهره‌وری آب باشد، گفت: استاندارد جهانی مصرف سرانه خانگی آب به ازای هر نفر، 80 لیتر است که این شاخص در کشور 150 و در استان قم به 160 لیتر می‌رسد.

رئیس سازمان بهره‌وری ایران، این میزان مصرف آب را برای اقلیمی مثل شهر قم هشداردهنده دانست و خاطرنشان کرد: با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به این عرصه می‌توان ضمن تأمین آب مورد نیاز شهروندان، از تخریب محیط زیست نیز جلوگیری کنیم.

وی در پایان بر ضرورت پیوست بهره‌وری در طرح‌های و برنامه‌ها تأکید کرد و یادآور شد: پروژه‌های آب و فاضلاب استان قم در راستای بهره‌وری، شاخص و ارزشمند و قابل تقدیر است.

در پایان این مراسم با حضور رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، معاون استاندار قم و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم، تفاهم‌نامه طراحی و ساخت تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه‌خانه‌های فاضلاب بین شرکت آب و فاضلاب استان قم و شرکت دانش‌بنیان نورمندی منعقد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها