موج
کدخبر : ۳۶۲۵۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362526

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد و کلیه شناورها از تردد دریایی در این ساعات خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز سه شنبه سی ام دی ماه، در ساعات ابتدایی صبح، مه صبحگاهی و کاهش دید افقی پدیده غالب سواحل مرکزی استان و تنگه هرمز است که با گرم شدن هوا، و کاهش غلظت مه، دید افقی افزایش خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: همچنین طی امروز تا بامداد فردا چهارشنبه، اول بهمن ماه، افزایش سرعت وزش بادهای غربی، گاهی گرد و غبار برروی خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، سواحل و جزایر پیش بینی می شود و دریا نسبتاً مواج خواهد بود.

عارفی در ادامه ضمن بیان اینکه توصیه می شود تردد شناورها، به ویژه سبک و صیادی با احتیاط انجام شود، اذعان داشت: صبح چهارشنبه از میزان سرعت این بادها کاسته خواهد شد و مجددا روز پنجشنبه (به ویژه ساعات بعد از ظهر و شب) وزش بادهای شدید غربی همراه با گرد و غبار برروی مناطق دریایی و سواحل، پدیده قابل ملاحظه خواهد بود و دریا مواج و طوفانی خواهد شد. 

وی گفت: توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد و کلیه شناورها از تردد دریایی در این ساعات خودداری کنند.

عارفی با اشاره به اینکه از نظر دمایی در این مدت نوسانات دمایی بین 1 تا 3 درجه سلسیوس پیش بینی می شود، اضافه کرد:  توصیه هواشناسی کشاورزی نیز مراقبت از محصولات کشاورزی در طول هفته آینده خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ طی روزهای جمعه تا صبح یکشنبه، وزش بادهای نسبتاً شدید شمال شرقی در مناطق شرقی، شمالی و مرکزی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس پیش بینی می شود و طی هفته آینده کاهش محسوس دماهای کمینه مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها