موج
کدخبر : ۳۶۱۹۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361900

علی زینی وند :

استاندار کرمان عنوان کرد: دهکده استخراج بیت کوین در رفسنجان کاملا قانونی و سقف میزان مصرف برق دارد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان؛ علی زینی‌وند،  استاندار کرمان صبح امروز ۲۴ دی‌ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: در حال ارزیابی عملکرد معین‌های اقتصادی هستیم. متاسفانه برخی از معین‌های اقتصادی جدیتی که در روز اول کار داشتند، اکنون ندارند و فرمانداران باید پیگیر مشکلات و به دنبال حل علت این تعلل باشند.

وی بیان کرد: فرمانداران و دستگاه‌های متولی در حوزه اشتغال روستایی نیز باید گزارش بدهند. متاسفانه از این تسهیلات ارزان استفاده نشده و باید مدنظر داشت به وسیله اشتغال‌های خرد می‌توانیم توازن در اشتغال ایجاد کنیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه با مشاغل خرد می‌تواند در زمان کوتاه فرصت‌های اشتغال زیادی ایجاد کند، افزود: باید قبل از برگزاری جلسات در استانداری موضوعات کارشناسی شده باشد و اینجا فقط جای تصمیم‌گیری است. لذا باید قبل از جلسات مشکلات از همه ابعاد مورد بررسی قرار گرفته باشد.

وی با تاکید برآنکه برای سرمایه‌گذاران بی‌رغبت وقت نگذارید، اظهار کرد: اگر معاونین استاندار در اجرای کارها تعلل می‌کنند به بنده گزارش دهید تا با آنها برخورد کنم و همه مدیران باید پای کار باشند.

زینی‌وند با انتقاد از قوانین متعدد و بیان اینکه در زیر این حجم از قوانین، در حال خفه شدن هستیم، اظهار کرد: با وجود موانع زیاد اما اگر جلسات هماهنگی را افزایش دهید، مشکلات حل و فصل می‌شود.

استاندار کرمان در ادامه با بیان اینکه منطقه دهبکری ظرفیت‌های چند وجهی دارد، اظهار کرد: معین اقتصادی دهبکری برنامه‌های خوبی برای این منطقه دارد اما باید طرح یک ماهه به ما ارائه دهد و به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی در شهر دهبکری باشد تا مردم توانمند شوند.

وی اظهار کرد: استان کرمان بعد از کرونا یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا خواهد شد لذا باید فعالین حوزه گردشگری آموزش‌های لازم را ببینند و باید نوآوری در زمینه جذب توریست داشته باشید.

زینی وند با یادآوری اقدامات زیادی که در قلعه‌گنج صورت گرفته، در ادامه خطاب به فرماندار بم و معین اقتصادی شهر دهبکری تصریح کرد: باید دهبکری مانند قلعه‌گنج شود و اقدامات در این منطقه همانند قلعه‌گنج گسترده باشد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی باید اولویت معین‌های اقتصادی باشد، عنوان کرد: افزایش تعداد معین‌های اقتصادی را در دستور کار داریم و درخواست داریم که شرکت‌های که توان لازم را دارند حتی اگر شده معین یک روستای کوچک شوند.

وی در ادامه سخنانش برلزوم صرفه‌جویی برق و گاز تاکید کرد و افزود: تامین برق و گاز منازل در اولویت ماست و نباید هیچ منزلی بدون برق یا گاز داشته باشیم و اولویت بعدی صنایع هستند. مشترکین خانگی نباید بدون برق و گاز باشند و اگر صرفه‌جویی نداشته باشیم در بهمن‌ماه خاموشی‌های زیادی خواهیم داشت.

زینی وند ادامه داد: مدیران دستگاه‌های دولتی باید میزان مصرف برق و گاز دستگاه خود را مدیریت کنند تا در فصل سرما با مشکل قطعی برق یا گاز مواجه نشویم.

وی با اشاره به دهکده استخراج بیت کوین در رفسنجان و حاشیه‌هایی که در مصرف برق این مجموعه در فضای مجازی منتشر شده، گفت: این پروژه کاملا قانونی و سقف میزان مصرف برق دارد. میزان مصرف برق آن مدیریت می‌شود و برق با قیمت برق صادراتی به آنها داده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها