موج
کدخبر : ۳۶۱۶۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361684

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد؛

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد یکی از بارزترین نماد های صلح و سازش را مربوط به شوراهای حل اختلاف ویژه زندان دانست و تصریح کرد: حمایت و تلاش همه جانبه این شعب، منجر به کاهش اطاله دادرسی، سرعت بخشی در رسیدگی، کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی در داخل زندان می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا حداد رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با ختم به صلح و سازش شدن تعداد یک هزار و 42 پرونده در شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان یزد در نه ماهه سال جاری، سازش 76 درصدی در این پرونده ها رقم خورده است.

وی در این رابطه  با بیان اینکه شش شعبه شوراهای ویژه زندان در زندان های سراسر استان یزد فعال است، بیان داشت: با همکاری این شعب در نه ماهه ابتدایی سال جاری تعداد 539 نفر از افراد زندانی نیز آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

این مقام قضایی یکی از بارزترین نماد های صلح و سازش را مربوط به شوراهای حل اختلاف ویژه زندان دانست و تصریح کرد: حمایت و تلاش همه جانبه این شعب، منجر به کاهش اطاله دادرسی، سرعت بخشی در رسیدگی، کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی در داخل زندان می شود.

وی یکی از برنامه ها و سیاست های دستگاه قضایی را کاهش آمار و پایش زندانیان جرایم مالی غیر عمد ذکر کرد و اظهار داشت: ضروری است برای تحقق این امر مهم از طریق مذاکره و میانجیگری تلاش مضاعف جهت صلح و سازش صورت گیرد.

حداد افزود: تلاش در مسیر صلح و سازش، تلاشی مأجور درگاه الهی است که رضایت مردم را در پی دارد و هم در بسیاری از موارد، فردی را از بند زندان رهانیده و به آغوش خانواده باز می گرداند.

حداد در پایان از همت و تلاش اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان ها و بازداشتگاه های سراسر استان که در جهت حل و فصل امور زندانیان و آزادی آنها تلاش می نمایند تقدیر و تشکر نمود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها