موج
کدخبر : ۳۵۸۲۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358258

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: از روز شنبه با ورود سامانه ی بارشی به استان، به تدریج افزایش ابر پیش بینی می شود که به ویژه یکشنبه تا ساعاتی از روز دوشنبه در استان ( خصوصا مناطق شمالی ، مرکزی و شرقی ) سبب رگبار باران و رعد و برق گاهی وزش باد شدید خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت:. طی امروز ضمن گذر ابر از آسمان استان، احتمال رگبار پراکنده باران در سواحل و جزایر غربی ( لاوان و پارسیان ) دور از انتظار نیست. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دریا نیز نسبتا آرام و جهت تردد های دریایی مناسب پیش بینی می شود، افزود:  از روز شنبه با ورود سامانه ی بارشی به استان، به تدریج افزایش ابر پیش بینی می شود که به ویژه یکشنبه تا ساعاتی از روز دوشنبه در استان ( خصوصا مناطق شمالی ، مرکزی و شرقی ) سبب رگبار باران و رعد و برق گاهی وزش باد شدید خواهد شد.

وی گفت:  احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در برخی نقاط وجود دارد.

عارفی خاطرنشان کرد: از بعد از ظهر شنبه نیز در خلیج فارس ، وزش باد نسبتا شدید جنوب غربی تا شمال غربی پیش بینی می شود که تا دوشنبه سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

وی تاکید کرد:  توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناور ها در سواحل و جزایر غربی استان  صورت پذیرد.

وی در پایان اضافه کرد: از لحاظ دمایی تا اوایل هفته ی آینده کمینه دما در برخی نقاط 1 تا 2 درجه افزایش خواهد داشت و با خروج سامانه بارشی ، از روز سه شنبه مجددا روند کاهشی دمای هوا پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها