موج
کدخبر : ۳۵۷۸۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357829

مدیر کل شیلات هرمزگان از آغاز نصب قفس های پرورش ماهیان دریایی با ظرفیت ۵۰۰ تن در بندر صیادی چیروئیه با حمایت شیلات استان و به همت صیادان و متخصصان استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی مدیر کل شیلات هرمزگان، در تشریح پرورش ماهی در قفس گفت: ساخت و نصب این قفس ها توسط مهندسان جوان و به همت صیادان هرمزگانی انجام شده است .

وی بیان داشت: این مهم که به صورت داخلی و بومی انجام شده است علاوه بر جلوگیری خروج ارز از  کشور، هزینه های آن نیز نسبت به مشابه خارجی با ۵۰ درصد کاهش همراه بوده است .

وی با بیان اینکه این طرح موجب رفع کامل وابستگی تامین و نصب سازه های مورد نیاز این صنعت از خارج کشور می شود گفت:  رونق، توسعه، آبادانی و اشتغال زایی با تکیه بر اقتصاد دریا محور از دیگر دست آوردهای این طرح است .

دریایی با بیان اینکه هرمزگان با ظرفیت افزون بر ۱۱۳هزار تن بزرگترین و مهم ترین استان شیلاتی کشور است، ادامه داد: به همین منظور راه اندازی طرح های واگذار شده در این حوزه باعث ایجاد اشتغال افزون بر ۴هزار نفر، تامین پروتئین دریایی مورد نیاز کشور، کاهش فشار بر ذخایر طبیعی آبزیان و استفاده بیشتر از دریا بدون هیچ گونه برداشت از منابع آب شیرین خواهد شد .

گفتنی است؛ بندر چیروئیه در ۶۵ کیلومتری غرب بندرچارک و در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه واقع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها