موج
کدخبر : ۳۵۷۴۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357480

فریدون همتی:

استاندار هرمزگان با اشاره به مشکلات بخش صادرات و واردات کشور و تحریم های تحمیلی، گفت: برای فعال کردن بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به دنبال تشریفات نبودیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در بازدید از اسکله شماره ۵ بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان وعملیات بارگیری کشتی ۳۶ هزار تنی پرتلند 2 در این منطقه، گفت: اگر برای فعال کردن بندر در پی انجام تشریفات و روال اداری زمان‌بر بودیم، قطعاً فرصت زیادی هدر می رفت، اکنون شرایطی است که مملکت نیازمند بحث صادارات وکسب درامد است و تحریم ظالمانه فشار زیادی به کشور و مردم وارد کرده است، بر همین اصل طی یک حرکت جهادی، عزمی ملی  و با یک برنامه ریزی دقیق که همه مدیران در آن سهیم بودند، توانستیم زیر ساخت های اصلی را برای پهلوگیری کشتی ها ایجاد کنیم و امروز شاهد هستیم که یک کشتی 36 هزار تنی (پرتلند2) در این منطقه پهلو گرفته و بحث صادارات در آن به خوبی انجام می گیرد.

وی با بیان این مطلب که این بندر به عنوان دروازه اصلی واردات محصولات مواد خام ضروری کشور و صادرات محصولات تولیدی مناطق ویژه اقتصادی استان و کشور عمل خواهد کرد، اظهارداشت: این بندر نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و تجاری در ایران است که تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در آن صورت گرفته و کشتی هایی با تناژ بالا در آن پهلوگیری خواهند کرد.

همتی افزود: عملیات اجرایی طرح های زیرساختی در این منطقه نیز به زودی آغاز می‌شود و تاکنون نزدیک به ۷ هزار میلیارد ریال برای این طرح ‌ها تامین منابع و سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد:‌ چشم انداز ۱۸ میلیون تنی پتروشیمی، چهار میلیون تنی فولاد، ۶۰۰هزار تنی آلومینیوم و ۳ میلیون تن پودر آلومینا، تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و ۷۵۰ هزار متر مکعبی آب شیرین کن برای این منطقه اقتصادی تعریف شده که می تواند در شرایط دشوار اقتصادی، خبر خوشی برای کشور باشد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان یکی از بزرگ ترین پروژه های ملی در غرب هرمزگان بوده که رونق بخشیدن به آن نقش اساسی در تحقق جهش تولید در شرایط بد اقتصادی وتحریم ها دارد و بهره برداری از آن باعث تحول عظیم در منطقه خواهد شد .

فریدون همتی در پایان با بیان اینکه افق آینده منطقه ویژه اقتصادی پارسیان را روشن می بینم، گفت: باید از ظرفیت نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس به عنوان یک ظرفیت بسیار خوب و ملی و دارای سابقه عضویت موثر در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای توسعه غرب هرمزگان استفاده کنیم و به زودی شاهد توسعه متوازن و توسعه جامعه محلی در شهرستان پارسیان باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها