موج
کدخبر : ۳۵۷۳۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357365

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بهره برداری سه طرح مهم تا پایان سال در جاسک و اتمام پروژه بندرگاه چندمنظوره سیریک در نیمه نخست سال 1400 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان که به منظور بازدید از طرح های در حال احداث حوزه دریایی و بندری به شهرستان‌های جاسک و سیریک سفر کرده بود، ضمن بازدید میدانی از روند احداث پروژه های دریایی وبندری، با جمعی از مسئولان، تجار و بازرگانان این دو شهرستان دیدار کرد.

وی با اشاره به رونق صادرات محصولات صنعتی و کشاورزی به ویژه محصولات یخچالی طی سالهای اخیر از بنادر شرق استان اظهار داشت: آنچه در جهت افزایش مبادلات تجاری با کشورهای هدف از طریق بنادر کوچک‌تر  محقق شده، ترسیم چشم انداز صحیح و بهره گیری از ظرفیت های جغرافیایی، دریایی و بندری این بنادر است که توانسته ضمن ایجاد اشتغال مولد و رونق بخشی صادرات، این بنادر را به عنوان کانوهای مهم صادرات محصولات کشاورزی، زراعی و یخچالی مطرح نماید.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گفت: علاوه بر طرح های توسعه ای که در طرح جامع بندر جاسک پیش بینی شده که در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز می شود، سه طرح مهم بندری نیز هم اکنون در این بندر در حال انجام است که براساس  برنامه زمانبندی تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از این طرح ها خواهیم بود .

این مقام مسئول افزود: بازسازی و نوسازی 500 متر اسکله بندر جاسک با هزینه ۱۶۰ میلیارد ریال که درسه فاز کاری تعریف شده و هم اکنون فاز سوم آن در حال انجام است، احداث ساختمان مرجع دریایی با هدف ارائه خدمات بهتر در حوزه های جستجو، نجات و کنترل ترافیک دریایی با 24 متر ارتفاع و هزینه 65 میلیارد ریال و همچنین اجرای پروژه اطفاء حریق بندر از مهمترین طرح هایی هستند که تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در ادامه سفر به بنادر شرق استان از روند احداث اسکله تجاری چند منظوره در شهرستان سیریک بازدید کرد.

علیرضا محمدی کرجی ران با اشاره به مشخصات فنی اسکله در حال احداث سیریک اظهار داشت: این اسکله از نوع شمع و عرشه به طول 104 متر و هزینه ای بالغ بر 520 میلیارد ریال در حال انجام است.

وی شمع کوبی به تعداد 84 عدد، اجرای راکفیل و سنگ فیلر به حجم 1800مترمکعب، اجرای ملحقات اسکله شامل فندر، پولارد و نردبان و همچنین اجرای منهول و کانال های تاسیساتی را از دیگر اقدامات قلمداد کرد که  برای ساخت این اسکله پیش بینی شده است.

این مقام مسئول پیشرفت فیزیکی اسکله شمع و عرشه سیریک را 85 درصد و زمان بهره‌برداری از آن را نیمه نخست سال ۱۴۰۰ اعلام کرد و اظهار داشت: با بهره برداری از این اسکله امکان پهلو گیری  همزمان دو فروند شناور با ظرفیت ۲۰۰۰ تن مهیا می شود.

محمدی کرجی ران خاطر نشان کرد: همزمان با اجرای این پروژه، طرح اطفا حریق این بندر نیز در قالب طرح جامع اطفاء حریق بنادر شرق استان با پیشرفت فیزیکی 80 در صدی در حال اجرا است.

به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برای اجرای طرح جامع اطفاء حریق بنادر شرق استان 250 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها