موج
کدخبر : ۳۵۷۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357238

فهیمه امیری خبر داد:

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب اصفهان از راه اندازی ۴ آزمایشگاه جدید در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فهیمه امیری گفت: چهار آزمایشگاه جدید مربوط به آب و فاضلاب در این استان راه اندازی می‌شود تا ضریب اطمینان و سنجش سلامت و بهداشت در این ارتباط بیش از گذشته افزایش یابد.

وی اضافه کرد: اگر چه آب آشامیدنی در استان چه در مناطق شهری و چه روستایی، سالم و بدون هر گونه میکروب و مواد شیمیاییی مضر است اما با این حال برای افزایش اطمینان هر چه بیشتر در مناطق مختلف آزمایشگاه های جدید راه اندازی می شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: ۲ آزمایشگاه از این تعداد مربوط به آب خواهد بود که در شهرستان‌های شاهین شهر واقع در شمال و نجف آباد در غرب استان به بهره برداری می‌رسد.

امیری گفت: ۲ آزمایشگاه دیگر مربوط به فاضلاب است و در سِدِه لنجان واقع در شهرستان لنجان در غرب استان و دیگری در شهر بهارستان در جنوب کلانشهر اصفهان است.

آزمایشگاه آبفا

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب اصفهان تصریح کرد: اگرچه آب آشامیدنی در استان چه در مناطق شهری و چه روستایی، سالم و بدون هرگونه میکروب و مواد شیمیایی مُضر است اما با اینحال برای افزایش اطمینان هرچه بیشتر در مناطق مختلف آزمایشگاه‌های جدید راه اندازی می‌شوند.

امیری خاطرنشان کرد: اکنون ۲۳ آزمایشگاه در بخش‌های آب و فاضلاب در استان اصفهان فعالیت می‌کنند و سنجش سلامت و شاخص‌های بهداشتی را در مناطق شهری و روستایی مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

وی یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی را مفید دانست و اظهارداشت: هم افزایی امکانات و تلاش برای تامین آب با درجه اطمینان بالاتر از حیث سلامت و بهداشت در مناطق مختلف از ثمرات این امر بوده است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه آزمون های سلامت آب در این خطه بصورت جدول زمانبندی و انواع مختلف آزمایش‌ها بصورت روزانه و ماهانه انجام می‌شود گفت: این مرکز از حتی کوچکترین مورد و مشکل میکروبی یا آلودگی در آب چشم پوشی نمی کند تا آب تحویلی به مردم بطور کامل سالم باشد و سلامت هم استانی‌ها به خطر نیافتد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها