موج
کدخبر : ۳۵۶۶۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356686

با همکاری دستگاه قضا:

رییس کل دادگستری یزد گفت: مباحث تولید و اشتغال استان یزد با توجه به تاکیدات رییس قوه قضاییه در حال پیگیری است.

به گزارش خبرکزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد با اشاره به تاکیدات رئیس قوه قضائیه به بحث تولید و اشتغال در سفر به استان یزد اضافه کرد: کارخانه شیشه اردکان از صنایع دارای مشکل با یکی از ادارات متولی زمین بود که در حاشیه سفر  و در بازدید میدانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه حل مشکل این واحد تولیدی در دستور کار قرار گرفت.

 وی تصریح کرد: با شکایت یکی از ادارات استان حکم خلع ید در خصوص ۵۰ هکتار از اراضی واگذاری به این شرکت صادر شد که در

صورت عملیاتی شدن آن موجبات بیکاری حدود ۱۶۰۰ کارگر به صورت مستقیم و نابودی ۱۰ هزار اشتغال به صورت غیر مستقیم فراهم می‌شد اما با تاکیدات ریاست قوه قضاییه پیگیری دادگستری و همراهی مجموعه مدیران ارشد اجرایی استان مشکل زمین این مجموعه تولیدی عظیم مرتفع شد و بلافاصله مدیرعامل شرکت نسبت به خرید چند خط تولیدی اقدام که مقرر گردید ۵۰۰ شغل تا پایان سال جاری ایجاد شود.

وی حل مشکل فولاد میبد را یکی دیگر از دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه به استان یزد اعلام کرد و گفت: این شرکت پس از واگذاری به یکی از مفسدان مطرح به تعطیلی کشانده شده بود که با ورود دستگاه قضا و همکاری و همگرایی مدیران ارشد شهرستان و استان و میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی خلع ید انجام شد و این مجموعه در اختیار دولت قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: ایجاد اشتغال برای ۶ هزار نفر و احیای سرمایه بالغ بر دو هزار سهامدار و تکمیل چرخه تولید فولاد در استان از مهمترین دستاوردهای بازگشت این کارخانه به چرخه تولید است.

رئیس قوه قضاییه با ورود دادگستری استان یزد برخی از مشکلات این شرکت حل و به چرخه تولید بازگشته است.

وی افزود: پیگیری ترخیص دستگاه های شرکت سلک بافت از دیگر اقدامات صورت گرفته بود که با دستور دادستان مرکز استان و با نیابت قضایی دستگاه‌های توقیفی این کارخانه در گمرک ترخیص که با راه‌اندازی خط تولید این شرکت برای حدود ۴۰ نفر اشتغال زایی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها