موج
کدخبر : ۳۵۶۶۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356650

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به دغدغه های دانشجویان گفت: مسوولان تابحال فکری برای بحث اشتغال دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل نکرده اند و وغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام والمسلمین حاج عبدالرضا پورذهبی شامگاه روز یکشنبه در نشست با جمعی از فعالان فرهنگی، اجتماعی جامعه دانشگاهی استان که به همت جهاد دانشگاهی و مشارکت دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزارشد، با اشاره به مناسبت 16 آذر و با بیان اینکه روز دانشجو نباید به برگزاری برنامه‌های طنز و شادی منحصر شود ، بلکه باید قیام دانشجویان شهید علیه استکبار بازخوانی شود، گفت: روز دانشجو روز دعوت از کمدین‎ها، شعبده بازان و انجام شیرین کاری نیست، چرا که در این روز سه دانشجوی مبارز به شهادت رسیده‌اند و این کار همانند این است که در مجلس ختم، برنامه شاد اجرا شود.

وی با بیان اینکه چنین برنامه‌های مفرحی در دیگر روزهای سال هم قابل اجراست، افزود: روز دانشجو فرصتی برای بازخوانی آرمانهای سه دانشجوی شهیدی است که در این روز علیه استکبار به پا خاستند و نسل جوان کنونی باید هم این شهدا را بشناسند و هم بدانند که استکبار با کشور ما چه کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به سه توقع مهم رهبر معظم انقلاب از دانشجویان که راهگشای جامعه خواهد بود، اضافه کرد: علم آموزی، عدالت خواهی و آزاداندیشی مسائلی است که در پرتو آن می‌توان به جامعه‌ای توسعه یافته وپیشرفته با استفاده از ظرفیت دانشجویان رسید.

حجت الاسلام پورذهبی کم کاری وبی توجهی به علم آموزی را از آفت‌هایی دانست که دانشجو را از تخصص دور می‌کند و گفت: دانشجوی عدالت خواه و آزاداندیش باید آرمانگرا و آرمانخواه باشد و دغدغه تمامی دانشجویان به ویژه دانشجویان کردستانی معطوف به این خواسته های رهبر معظم انقلاب شود.

وی تاکید کرد: دانشجو باید از لحاظ شخصیتی همان گونه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند یک روشنفکر تمام عیار، مسلمان و متدین باشد واین یعنی که حرف زدن با مطالعه، از روی آگاهی و خبر داشتن از پشتوانه‌ها که مساله مهمی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گلایه‌هایی هم نسبت به برخی مسوولان و دانشگاه های استان داشت و دراین باره گفت: برخی دانشگاهیان ما نسبت به شهادت دانشمند شهید فخری زاده بی تفاوت بودند و با گذشت روزها از شهادت ایشان هیچ واکنشی نداشتند ولی پیش از این نسبت به فوت برخی هنرمندان در همان دقایق اولیه در شبکه های اجتماعی منتسب به دانشگاه‌های خود، واکنش نشان دادند.

حجت الاسلام پورذهبی افزود: هنرمندان و مفاخر برای جامعه ارزشمند هستند ولی بی تفاوتی به نخبگان علمی آن هم توسط مراکز نشر علم پسندیده نیست.

وی درباره دغدغه دانشجویان نسبت به مسائل ومشکلات هم اظهار داشت: اشتغال به کار دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل نقیصه و واقعیتی است که باید به حال آن فکری شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان درباره ازدواج ساده دانشجویان گفت: قدم اول دوری از سختگیری است و در نظر داریم تا به واسطه آن بتوانیم مسکنی برای زوج‌های دانشجو در این استان بسازیم و برای اجرایی شدن آن نیازمند کمک دستگاه‌ها و نهادها هستیم.

حجت الاسلام پورذهبی درباره درخواست دانشجویان مبنی بر دخالت در مدیریت‌های استانی را مشروط به پرهیز از نگاه معتصبانه قومی، مذهبی، گروهی و جناحی دانست و تاکید کرد: نکته مهم این است که همه ما مردم کردستان هستیم و در قرن 21 چنین حرفهایی که از روی تعصب باشد، پسندیده نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها