موج
کدخبر : ۳۵۶۴۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356479

سعید ناجی؛

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری از اجرای طرح مدیریت هوشمند تردد در استان خبر داد و گفت: فعالیت مشاغل گروه 3 و 4 در بندرعباس، حاجی آباد و بستک ممنوع است و محدودیت تردد شبانه در بندرعباس همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند تردد، گفت: با توجه به آمار جدید اعلام شده از وضعیت کرونا در استان، وضعیت شهرستان بندرعباس، از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرد که بخشی از محدودیت ها به تبع آن لغو و مشاغل گروه 3 و 4 در سه شهرستان بندرعباس، حاجی آباد و بستک تعطیل خواهد بود.

وی افزود: تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 صبح در شهر بندرعباس با توجه به مصوبه ستاد و جمعیت بالای 200 هزار نفر همچنان محدودیت دارد.

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان ، ضمن قدردانی از همراهی مردم به‌دلیل رعایت پروتکل ها طی مدت زمان اجرای طرح مدیریت هوشمند تردد، گفت: تخلفات محدودی در این حوزه اتفاق افتاد اما در مجموع مردم همراهی نسبتا" خوبی در اجرای طرح داشتند و تقاضا داریم که این همکاری تداوم داشته باشد تا بتوانیم هر چه سریع‌تر از این مرحله عبور کنیم.

ناجی عنوان کرد: در مرحله اول طرح مدیریت هوشمند، نزدیک به شش‌هزار واحد صنفی مشمول تعطیلی شدند که در وضعیت فعلی، 724 واحد مشمول تعطیلی می شوند و بسیاری از واحدها می توانند دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با بیان اینکه پس از دوهفته اجرای محدودیت ها، میزان مراجعه به بیمارستان ها و موارد مثبت ابتلا به کرونا کاهش داشته است، از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد و افزود: سه‌هزار و 500 تیم ترکیبی با کمک بسیج و در کنار تیم های بهداشت و درمان و هلال احمر در سه حوزه حمایتی، نظارتی و مراقبتی تشکیل شده که نزدیک به هزار و 700 تیم به صورت عملیاتی، فعالیت خود را شروع کرده اند.

ناجی اضافه کرد: این تیم ها در حوزه غربالگری، نگهداری افراد مبتلا در منازل و  مراقبت و کنترل این افراد مشارکت دارند که در کنار طرح مدیریت هوشمند تردد به دنبال ایجاد شرایط بهتر برای کنترل بیماری کرونا هستند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به لزوم مدیریت و نظارت بیشتر فرمانداران در اجرای طرح مدیریت هوشمند طی هفته جاری، بیان داشت: فعالیت های تولیدی و عمرانی طی مدت اجرای طرح نباید متوقف شود و ادارات مطابق رنگ بندی مناطق مختلف و با ظرفیت های پیش بینی شده باید فعالیت کنند.

ناجی همچنین گفت: در حوزه حمل ونقل عمومی تمهیداتی پیش بینی شده که براین اساس با ورود مشخصات افراد در سامانه و اپلیکیشن های طراحی شده، افراد مبتلا شناسایی و از ورود افرادی که دارای سابقه بیماری هستند و باید دوران قرنطینه خود را سپری کنند به وسایل حمل و نقل ریلی، هوایی، زمینی و دریایی ممانعت خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها