موج
کدخبر : ۳۵۵۸۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355833

معاون شهرداری قم گفت:‌ ۱۳ پل عابر پیاده جدید در قم نصب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم،‌ عباس ذاکریان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه ردیف بودجه در نظر گرفته شده برای نصب ۱۳ پل عابر پیاده در سال ۹۸ بوده است اظهار کرد: جانمایی این پل های عابر پیاده بر اساس گزارش های پلیس مربوط به تصادفات جرحی و فوتی و همچنین دیگر زیرساخت ها، زمان نسبتا زیادی را به خود اختصاص داد.

وی افزود: برای آن که این پل‌ها به سرنوشت برخی پل های عابر پیاده قبلی دچار نشود، استعلام های زیادی گرفته شد و پس از آن بود که وارد مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار شدیم.

معاون شهردار قم گفت: البته در چند مناقصه نخست و با توجه به مبلغ پیش بینی شده، شرکت کننده ای وجود نداشت تا این که در مناقصه اخیر، تکلیف پیمانکار مشخص و برای تأیید نهایی به صحن علنی شورای شهر ارجاع شد.

در عین حال اعضای شورای مصوّب کردند احداث پل عابر پیاده در بلوار حضرت معصومه (س) نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه های این طرح لحاظ شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم هم در این جلسه با بیان این که پیش بینی بودجه این پُل ها در سال گذشته معادل ۱۲ میلیارد تومان بر اساس لایحه شهرداری و ۱۰ میلیارد تومان بر اساس نظر کمییسیون تخصصی بوده است اظهار کرد: اکنون و بر اساس قیمت های سال جاری، مبلغ ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بر اساس مناقصه برگزار شده به عنوان بودجه در نظر گرفته شده برای این پروژه مطرح است.

روح الله امراللهی افزود: این پل های عابر پیاده در مناطقی مانند پردیسان، بلوار توحید، بلوار ۱۵ خرداد، تقاطع جمهوری و جواد الائمه (ع)، خیابان امام موسی صدر، بلوار شهید کریمی و بلوار فردوسی جانمایی شده است.

وی ادامه داد: استفاده از تبلیغات محیطی این پل ها با کارفرما خواهد بود.

در نهایت مجوّز احداث، نصب و راه اندازی ۱۳ پل عابر پیاده جدید در شهر قم به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها