موج
کدخبر : ۳۵۵۰۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355093

رئیس کل دادگستری استان قم:

رئیس کل دادگستری استان قم گفت: کارشناسان نقش مهمی در قضاوت قاضی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری ، رئیس کل دادگستری استان قم در مراسم تحلیف مرکزکارشناسان رسمی دادگستری استان که با رعایت تمام شیوه نامه ای بهداشتی در دادگستری کل استان قم برگزار شد ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) بیان کرد: حضور کارشناسان می تواند کمک بزرگی در راستای دانش قضایی و دانش محور بودن قضاوت باشد. امروزه به دلیل پیچیدگی در تعاملات اجتماعی، اختلافاتی که بوجود می آید قابل درک برای مجموعه قضایی نیست و به یک نظریه تخصصی مجموعه کارشناسان اهل فن نیاز می باشد و این موضوع هم دستور دین هم فطرت انسان است. رجوع فرد غیرمتخصص به فرد متخصص امر عقلی است و نشان بالا بودن تمدن یک جامعه است.

 حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در ادامه گفت: الحمدالله دستگاه قضایی دوره های پیشرفت را به خوبی طی می کند و بالا رفتن تعداد کارشناسان و وکلا در کنار دادگستری ظرفیت های خیلی خوبی را ایجاد می کند و باید از این ظرفیت در راستای احقاق حق و قضاوت های عادلانه استفاده کنیم. کارشناسان باید بدانند که نقش مهمی در قضاوت قاضی دارند.

رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه کارشناس آنچه را که در صحنه می بیند باید به قاضی انتقال دهد اظهار داشت: این هنر کارشناس است که با گزارش خود مفهوم را کامل بدون هیچ نقصی، شفاف و ساده به قاضی انتقال دهد. گزارش کارشناسی باید برای ارباب رجوع هم قابل درک باشد تا بتواند در صورت اعتراض اقدامات لازم را انجام دهد.

در ابتدای جلسه دکتر صلصالی رئیس هیئت مدیره کارشناسان رسمی دادگستری گزارشی از عملکرد این مرکز را ارائه داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها