موج
کدخبر : ۳۵۴۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354339

مدیر مرکز دیابت یزد؛

مدیر مرکز دیابت یزد گفت: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش یزد در خصوص بی ام آی دانش آموزان برنامه ریزی کرده و دانش آموزانی که غیر نرمال هستند به پزشکان معرفی می شوند و با مشاوره، درمان می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمد آقایی میبدی مدیر مرکز دیابت یزد در نشست خبری گفت: انعقاد تفاهم نامه برای پرستار مراقبت و پرستار مشاور دیابت از جمله اقدامات دیگر ما است که در راستای ارتقای جامعه پرستاری در زمینه دیابت انجام می شود.

وی گفت: 400 نوجوان دیابتی نوع یک داریم اما راحت زندگی می کنند، افزود: در زمینه درمان دیابت فقط دارو موثر نیست بلکه دارو، ورزش، مراقبت های بهداشتی نیز موثر است که در زمینه ورزش با مرکز دیابت، هیات ورزشی اداره کل ورزش و جوانان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و مجموعه ورزشی کارگران برنامه ریزی کرده و مرکز ورزشی و مشاوره ورزشی را به صورت پایلوت انجام داده ایم.

آقایی بیان کرد: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش یزد در خصوص بی ام آی دانش آموزان برنامه ریزی کرده و دانش آموزانی که غیر نرمال هستند به پزشکان معرفی می شوند و با مشاوره، درمان می شوند.

وی افزود: برای اولین بار با طب سنتی ایرانی همکاری داشته و برنامه علمی داشتیم و خدمات بر اساس طب سنتی علمی ارائه شد.

مدیر مرکز دیابت استان یزد خاطرنشان کرد: پیوند جزایر لانگرهانش را با همکاری مرکز پژوهش رویان برای اولین بار خواهیم داد که به ما کمک می کند مقداری در دیابتی های نوع یک موثر است و این مژده خوبی برای آنها است.

آقایی گفت: هدف ما این است که کارهای علمی و تحقیقاتی در مرکز را به مردم ارائه دهیم و پژوهش در خدمت مردم و جامعه باشد و بسیاری از طرح های ما آموزش و علمی و فرهنگ سازی است.

وی افزود: مصرف زیاد انسولین ما شاید به دلیل عدم آشنایی و استفاده نادرست است که با مشاوره و دریافت روش صحیح استفاده از آن می توانیم 1 تا 30 درصد استفاده از انسولین را کاهش دهیم.

مدیر مرکز دیابت یزد بیان کرد: برآورد ما در استان تعداد 100 هزار بیمار دیابتی است و متاسفانه در بارداری و دیابت نوع یک آمار زیادی داریم.

آقایی بیان کرد: تا کنون هیچ بیماری به دلیل نبود انسولین مشکلی پیدا نکرده اند و در یکی دو روز آینده در داروخانه های هلال احمر و چمران نیز انسولین توزیع می شود و تا آخر هفته نیز تمامی داروخانه ها انسولین دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه از 24 تا 30 آبان هفته دیابت است، افزود: برگزاری سمینار آنلاین پزشکی ویژه پزشکان، سمینار رابطین سلامت در ادارات و برقراری خط آنلاین مشاوره 37283332 با حضور پرستاران مشاور دیابت از جمله این برنامه ها در هفته دیابت امسال بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها