موج
کدخبر : ۳۵۳۸۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353801

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ثبت بیش از ۲۷۶ هزار تست کرونا از ابتدای اسفند ماه تا کنون در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، طاهره چنگیز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اصفهان با حضور وزیر بهداشت ، بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور از ابتدای اسفند ماه تا کنون ۲۷۶ هزار و ۱۶۱ تست کرونا در استان اصفهان گرفته شده است که از این تعداد ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تست کرونا ، مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته تعداد ۱۸ هزار نمونه تست گرفته شده است که اگر تست های سریع اضافه و دقت آن ها تایید شود کار سرعت بیشتری می گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: از شهریورماه به بعد بیش از ۵۰ درصد تست های گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا در استان اصفهان مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: سه هزار و 90 بیمار کرونایی در ۲۲ شهرستان اصفهان تاکنون به دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند.

چنگیز بیان داشت: در کلانشهر اصفهان شیب شیوع کرونا همواره افزایشی بوده و کادر درمان استان در این زمینه آرامش نداشته است.

وی افزود : در حال حاضر در شهرستان‌های خمینی شهر، فلاورجان، نجف آباد، لنجان، گلپایگان، دهاقان، سمیرم، نائین، برخوار، شاهین شهر، خور و بیابانک، چادگان، مبارکه، شهرضا، نطنز و اردستان افزایش روند بیماری کرونا را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از شهریور ماه تاکنون افزایش موارد بستری و فوتی را در استان داشته ایم به طوری که شاهد فوت ۳۵۴ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در طول یک هفته در استان بودیم .

طاهره چنگیز

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها