موج
کدخبر : ۳۵۳۶۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353646

در راستای تامین زنجیره کالای اساسی؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۱۴ هزارو ۸۳۱ تن گندم و ۸۲ هزار و ۵۰۰ کیسه برنج در ۲۴ ساعت شبانه روز در پایانه فله خشک بندر شهید رجایی تخلیه شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز دوشنبه با اشاره به ثبت بالاترین نرم تخلیه برنج نیز در ماه جاری اظهارداشت: با تلاش صورت گرفته تخلیه روزانه ۳ هزار و ۳۰۰ تن معادل ۸۲ هزار و ۵۰۰ کیسه برنج ظرف مدت ۲۴ ساعت محقق شده که این اقدام نیز نرم عملیات تخلیه در بنادر کشور را ارتقا داده است.

وی، سرعت‌بخشی در عملیات کالاهای اساسی و استراتژیک مردم بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی را راهبرد اداره کل بنادر و دریانوردی در بندرشهید رجایی عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: ترسیم سازو کارهای اجرایی بر اساس چارچوب‌های اقدامات توسعه دهنده و تقویت کننده عملیات  تاثیرات خود را در ارتقا نرم عملیات تخلیه از کشتی‌های حامل کالاهای اساسی درحال عبور به بندر شهید رجایی به جای گذاشته است.

محمدی کرجی‌ران افزود: واگذاری عملیات باربری توسط ترمینال اپراتورهای  بندری در بخش ترمینال فله خشک و ترمینال کالای متفرقه و نظارت دقیق بر فرآیند، اختصاص انبارهای ویژه به منظور انبارش کالا درکنار سایر انبارهای اختصاص و همچنین الحاق یک فروند تجهیز ویژه بندری در سال جاری از مهم‌ترین اقدامات در راستای تحقق اهداف ترسیم شده در عملیات تخلیه کالاهای اساسی است.

طبق اظهارات مسوولان درحال حاضر هشت میلیون تن کالای خوراکی، بهداشتی، مواداولیه، صنعتی و کشاورزی در گمرکات کشور در داخل محوطه‎ها و انبارهای بندری و کشتی‌های درصف انتظار تخلیه و منتظر ساماندهی هرچه سریع‌تر هستند که بخشی ازاین کالاها سهم هرمزگان است.

اهمیت تخلیه کالاهای انباشت شده در بنادر وگمرکات هرمزگان به اندازه‌ای مهم بود که در ۲ ماه اخیر معاون اول رییس جمهوری و نمایندگان مجلس با همین رویکرد به این استان سفر کرده تا راهکاری برای سرعت بخشی به این امور داشته باشند و کالاها بویژه مواداولیه هرچه زودتر از بندرشهید رجایی خارج و در چرخه تولید وفرآوری قرارگیرد.

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندرتجاری و دروازه طلایی نام برده می‌شود این روزها بدلیل فراهم شدن باراندازها، ظرفیت فراوان در تخلیه وبارگیری کالاهای فله و کانتینری به کانون انباشت کالاها تبدیل شده با تاکید وتوجه دولت تدبیر و پیگیری مجلس درحال تعیین تکلیف و کاهش این حجم از کالاست.

طبق اعلام وزیر صنعت، معدن وتجارت؛ ستاد تنظیم بازار روزهای دوشنبه هرهفته در این وزارتخانه با حضور اعضای موثر این ستاد شامل وزارتخانه جهاد کشاورزی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی تشکیل می‌شود و ترخیص کالاهای اساسی و ضروری کارخانه‌ها در گمرکات ایران به طور حتم با فراوانی کالاها در بازار، تاثیر قیمتی آن در بازار مشاهده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها