موج
کدخبر : ۳۵۳۳۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353396

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری دو نفر که به بهانه سوددهی طلا و سکه ۴۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاه‌برداری کرده بودند، خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان در خصوص این کلاه‌برداری، اظهار داشت: پس از اعلام شکایت کلاه‌برداری چند نفر از شهروندان کرمانشاه مبنی بر اینکه یک خانم به همراه کارمند اخراجی بانک با جلب اعتماد به بهانه خرید سکه و طلا و کسب سودهای مناسب از آن‌ها کلاه‌برداری کرده‌اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات گسترده خود موفق به شناسایی محل اختفای کارمند اخراجی بانک شده و پس از هماهنگی با مرجع قضائی وی را دستگیر کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: این زن کلاه‌بردار با همراه نمودن کارمند اخراجی بانک، پس از جلب اعتماد شهروندان و سوءاستفاده از عنوان کارمند بانک اقدام به دریافت وجه از آن‌ها به‌منظور خرید طلا، سکه و ارز می‌کردند و پس از مدتی متواری می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: تحقیقات تکمیلی پلیس نشان داد زن کلاه‌بردار در زندان به جرم دیگری به سر می‌برد که پس از هماهنگی با مقام قضائی برای مشخص شدن ابعاد دیگر کلاه‌برداری به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی تصریح کرد: این فرد نیز در بازجویی‌ها عنوان کرد از دو سال پیش اقدام به دریافت مبالغی از شهروندان که توسط همسایه‌ها و آشنایان به او معرفی می‌شد، کرده و تا ابتدای امسال نیز سودهای حاصله را به آن‌ها پرداخت کرده، اما پس‌ازآن و در پی التهاب ایجادشده در بازار سکه و ارز شرایط تغییر و دیگر قادر به پرداخت سود به شاکیان نبوده است.

سردار جاویدان افزود: کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده سراغ صاحبان دو صرافی رفته که متهمان از آن‌ها اقدام به تهیه سکه کرده بودند و آن‌ها عنوان کردند در این مدت 458 عدد سکه بهار آزادی و سه کیلو و 100 گرم طلا به متهمه به‌صورت نقد و اقساط فروخته و اطلاعی از کلاه‌برداری وی نداشته‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: طبق کارشناسی‌های صورت گرفته میزان کلاه‌برداری متهمان پرونده به 400 میلیارد ریال می‌رسد و تاکنون نیز 117 نفر از آن‌ها اعلام شکایت کرده‌اند.

وی در پایان از معرفی کلاه‌برداران دستگیرشده به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: پلیس قاطعانه با اخلالگران نظام اقتصادی برخورد و اجازه فعالیت به آن‌ها نمی‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها