موج
کدخبر : ۳۵۳۳۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353334

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: جایگاه رسانه در اعتلای فرهنگ عمومی، فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی بی‌بدیل است.

سیدموسی حسینی کاشانی در گفتگو با خبرگزاری موج قم، با اشاره به جایگاه مهم رسانه و زیرساختهای ارتباط جمعی بیان کرد: رسانه، دارای نقش تاثیرگذاری در جریان‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و در عصر ارتباطات، نمی‌توان از چنین ظرفیت و جایگاه مهمی در مناسبات و جریان‌های مختلف غفلت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: رسانه‌ها یکی از ابزارهای مهم در انتقال اطلاعات هستند و امروزه با توجه به توسعه علم و دانش، رسانه‌ها نیز دچار تحولات گسترده‌ای شده‌اند و به ویژه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی دارای قابلیت‌های فراوانی در انتقال سریع اطلاعات به شمار می‌روند و این امر فرصت‌ها و تهدیداتی را فراروی جامعه بشری قرار داده است.

وی تصریح کرد: اگر قدرت و توانایی رسانه‌های مدرن و امروزی به خوبی مدیریت شود، می‌توان به بهترین نحو از آن استفاده کرد و اگر نسبت به آن بی‌توجه باشیم اثرات مخربی دارد.

حسینی کاشانی بیان کرد: نقش‌آفرینی رسانه زمانی به خوبی تحقق می‌یابد که در خدمت جامعه، رفع مشکلات مردم، توسعه اخلاق، اعتلای دین و فرهنگ و همچنین رشد و شکوفایی زیرساختهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در طول انقلاب اسلامی بسیاری از رسانه‌های متعهد در بخش عظیمی از رویدادهای مهم ایران اسلامی به نقش‌آفرینی پرداختند و به صورت انقلابی و جهادی در صحنه‌های مختلف حضور یافتند و ثمرات ارزشمندی نیز در رویدادهای مهم داشته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: از جمله اهداف دشمن در جنگ نرم، تضعیف فرهنگ ملت است و رسانه می‌تواند با توان و تعهد و قابلیت‌هایی که دارد بسیاری از این برنامه‌ریزی‌های دشمن را خنثی کند.

وی با اشاره به جایگاه رسانه در قم نیز بیان کرد: جایگاه خوب رسانه در قم بر کسی پوشیده نیست و کارکردهای رسانه‌ای خوبی را در بسیاری از وقایع و رویدادها شاهد هستیم، به ویژه با شیوع کرونا همدلی و همراهی رسانه‌های قم چه در عرصه اطلاع رسانی و یا تولید محتوا بی‌نظیر بود.

حسینی کاشانی عنوان کرد: با شیوع کرونا، برنامه‌های مختلفی از طریق فضای مجازی برگزار شد و پویش‌های مختلفی شکل گرفت و در این میان رسانه‌ها دارای نقش مهمی در تبیین این برنامه‌ها داشتند.

وی تصریح کرد: ما نیز تلاش کردیم با استفاده از خرد جمعی اصحاب رسانه و شکل‌گیری قرارگاه رسانه‌ای مقابله با کرونا، به این ظرفیت‌های با ارزش، جهت دهیم و از ظرفیت‌های لازم در تولید محتوا بهره بگیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: با توجه به رویکردی که در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در دل فضای مجازی داریم، قطعا رسانه‌ها یاری‌گر ما در انتقال اطلاعات و اگاهی‌رسانی هستند.

وی اظهار داشت: در واقع جایگاه رسانه در اعتلای فرهنگ عمومی، فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی بی‌بدیل است و اصحاب رسانه در قم در جهت همراه شدن شهروندان با برنامه‌های ستاد مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی به طور مستمر و جدی وارد میدان شدند.

حسینی کاشانی بیان کرد: هر چند در سال قبل بیش از 95 درصد از برنامه‌های فرهنگی، قرآنی، رسانه‌ای و هنری عملیاتی شد اما در سال جاری با توجه به شیوع کرونا، عمده فعالیت‌ها در بستر فضای مجازی دنبال شد و از طرفی به دلیل اینکه بسیاری از اصحاب رسانه و هنر و فرهنگ در این شرایط متضرر شدند، طرح‌های مختلفی را در حمایت از آسیب‌های کرونایی دنبال کردیم.

وی تصریح کرد: انصافا رسانه‌های قم همواره و در همه عرصه‌ها پای کار بوده‌اند و در کاهش تبعات شیوع کرونا در برهه‌های مختلف نقش داشته‌اند و ما نیز به نوبه و توان خود از رسانه‌های حرفه‌ای و متعهد و توانمند حمایت‌های لازم را به عمل می‌آوریم که پرداخت یارانه به رسانه‌های مکتوب و ساماندهی آگهی در نشریات و حمایت از رسانه‌های برخط و پرداخت تسهیلات و ارتقای کمی و کیفی فعالیت رسانه‌ای بخشی از این سیاست‌ها به شمار می‌رود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها