موج
کدخبر : ۳۵۲۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352753

مدیرکل بازرسی استان البرز گفت: در راستای جلوگیری از زمین خواری خواستار صدور سند مالکیت برای املاک قولنامه ای شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز ، احمد علی آبادی فراهانی اظهار کرد: در طرح کاداستر از استانداری محترم البرز توقع می رود که سکانداری دستگاه های مختلف را برای به سرانجام رساندن آن به درستی بر عهده بگیرد، متأسفانه طی سالهای اخیر در برخی موضوعات کم کاری بسیاری شده است و طرح کاداستر یکی از آنهاست.

فراهانی با اشاره به کوتاهی برخی سازمانها و ادارات در اجرای طرح کاداستر گفت: سالیان سال طرح کاداستر به شکل لاک پشتی در حال حرکت است و متاسفانه هیچ کس در این خصوص مطالبه جدی انجام نمی دهد.

فراهانی با اشاره به نقش ‌نماینده عالی دولت در پیشبرد طرح کاداستر گفت: استانداری البرز باید نقش سکانداری را در کاداستر اراضی انجام دهد و اداراتی مثل راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری را به خط کند. استاندار محترم باید در این خصوص عملکرد دستگاه های اجرایی را رصد کند و در این حوزه کارگروه ویژه تشکیل دهد.

مدیرکل بازرسی البرز گفت: امروز شاهدیم که هزاران ملک قولنامه ای در استان رها شده و کسی دلش به حال تعیین و تکلیف آنها نمی سوزد در حالی که با اجرای صحیح طرح کاداستر زمین خواری و تصرف به حداقل خواهد رسید .

وی در پایان گفت: امیدوارم همه مدیران مربوطه در این خصوص خود را ملزم به اجرای آن کنند. نباید مسئولان استانی و شهری به مشکلات نگاه مقطعی داشته باشند و فکر کنند که دیگران باید این مشکلات را در سالهای آینده برطرف کنند.

کاداستر نوعی فهرست نقشه برداری ثبتی است که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد. کاداستر منبع اصلی داده ها در اختلافات و دعاوی بین مالکان زمین است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها