موج
کدخبر : ۳۵۲۵۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352519

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم خبرداد؛

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم از آموزش غیر حضوری مرتکبین تخلفات رانندگی و جرایم علیه امنیت اخلاقی با همکاری موسسه آموزشی آوای توحید توسط آن معاونت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی افزود: هم اکنون با توجه به شدت گیری سرایت ویروس کرونا و تعطیلی برنامه‌های حضوری آموزشی،‌ این دوره‌ها به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود و تاکنون بیش از 500  نفر در این دوره‌ها شرکت کرده و موفق به اخذ حد نصاب قبولی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها در راستای آگاه‌سازی و توانمندسازی گروه‌های مخاطب به‌طور مستمر اجرا می‌شود تصریح کرد: فراگیران با شرکت در این دوره‌ها می‌آموزند که در مقابله با گناهان، ناهنجاری‌ها، آسیب‌های جبران ناپذیر رانندگی پرخطر و بدون گواهینامه هوشمندانه عمل کرده و بهتر تصمیم‌گیری می‌کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم بالا بردن اطلاعات و آشنایی مراجعه کنندگان با سبک زندگی اسلامی، هویت شناسی و انواع جرائم و آسیب‌های اجتماعی، آلات و ادوات جرم، نحوه ارتکاب جرم، قوانین مربوطه، چگونگی دستگیری مجرمان و نحوه اعمال مجازات‌ها را از دیگر اهداف برگزاری این دوره ها برشمرد.

یزدی گفت: این کارگاه‌های آموزشی با استفاده از اساتید مجرب اجرا می‌شود و شامل موضوعاتی از قبیل سواد رسانه، حقوق شهروندی، پیشگیری از گناه، جرم، خلاف و آسیب‌های اجتماعی در عرصه حجاب و عفاف، اعتیاد، چالش‌ها و خطرات فضای مجازی، کنترل خشونت، مهارت‌های زندگی، سبک زندگی اسلامی، تحکیم خانواده، عرفان‌های نوظهور، پیشگیری از سرقت، پیشگیری از جرائم تروریستی و ... است و کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم در تدوین هر دوره آموزشی، اصل مخاطب شناسی را مد نظر قرار داده و مطالب آموزشی متناسب با شرایط و نیاز‌های مخاطبان را ارائه می‌کنند.

وی افزود: در سال 1398 بیش از ۵ هزار نفر و در شش ماهه اول امسال نیز 1500 نفر از نمایشگاه بازدید کرده و در کارگاه‌های مربوطه شرکت کرده‌اند که باتوجه به شیوع ویروس کرونا، این امر با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گیری اجتماعی انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها