موج
کدخبر : ۳۵۲۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352393

نمایندۀ مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی:

حسین رجایی، نمایندۀ مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی، در بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، با عظیمیان مدیرعامل این شرکت دیدار و در خصوص لزوم و اهمیت برقراری آرامش در بازار فولاد، دستیابی به بهترین راهکارهای تحویل محصولات فولادی به مصرف کنندگان واقعی و پایداری تأمین مواد اولیه موردنیاز فولادسازان گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رجایی گفت: امروز توفیقی به دست آمد تا از نزدیک شاهد مجاهدت های کارکنان فولاد باشیم؛ آن هم در شرایطی که تحریم ها، محدودیت ها و بعضا برخی بی مهری ها بیش از هر زمان دیگر موجب وارد آمدن فشار به صنایع کشور از جمله صنعت فولاد شده، اما می بینیم که تمامی خطوط تولید این شرکت به خوبی در حال کار است.

وی عملکرد سودجویان در شرایط فعلی اقتصادی کشور را تقبیح کرد و گفت: در موضوع عرضه و تقاضا مباحث زیادی ازجمله عملکرد سازمان بازرسی، تعزیرات، بهین یاب و عرضه محصول در بورس مطرح است. بسیاری از دوستان در زمینۀ عرضه و تقاضا بیشتر دغدغۀ تنظیم بازار را دارند، اما قطعا در این میان متخلفانی نیز هستند که هم به بازار و هم به تولید ضربه می زنند؛ بنابراین باید با ارائه و به کارگیری راهکارهای عملیاتی به شرایط موجود سروسامان داد. درعین حال برای اینکه فولادسازان داخلی با مشکلات بیشتر و جدیتری مواجه نشوند، باید در حوزۀ معدن و سنگ آهن موردنیاز خود در حاشیۀ امن قرار گیرند و به نظر می رسد سرمایه گذاری در حوزۀ اکتشافات و معدن راهکار معقولی برای این منظور باشد. نباید فراموش کرد که عملکرد سودجویان هم به ضرر تولیدکننده و هم به ضرر مصرف کنندۀ واقعی است. از این رو باید با همکاری تولیدکنندگان و قانون گذاران مجلس و البته دولت دست این سود جویان هرچه زودتر کوتاه شود.

نمایندۀ مردم لنجان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن استقبال از سرمایه گذاری فولاد مبارکه در ایجاد خط هوایی مستقل برای اصفهان گفت: در حال حاضر، در شهرستان لنجان و همجوارِ صنایع دفاع، یک فضای فرودگاهی وجود دارد که جانمایی آن به صورت کاملا فنی و تخصصی، توسط کارشناسان بین المللی، چندین سال پیش صورت گرفته است. ازآنجا که استان اصفهان در حال حاضر تنها یک فرودگاه دارد و به نظر میرسد با توجه به وجود صنایع مختلف در استان و به منظور رعایت دستورالعمل های پدافند غیرعامل، لازم است یک فرودگاه دوم نیز داشته باشیم تا در شرایط خاص با مشکلی مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه ظرفیتی ملی است که در همۀ حوزه ها برای کشور منشأ اثر بوده و هست؛ بنابراین باید برای حمایت از آن نیز نگاه ملی داشته باشیم.

رجایی در بخش پایانی سخنان خود به مدیران و کارکنان فولاد مبارکه اطمینان خاطر داد: برای استمرار افتخارآفرینی های فولاد مبارکه، نمایندگان مجلس هرجا و به هر میزان که نیاز باشد، از صنعت کشور، به ویژه از فولاد مبارکه، حمایت خواهند کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها