موج
کدخبر : ۳۵۲۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352389

حسین فرشیدی مطرح کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تعداد مراجعان در هفته گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است و قطعاً در ۲ هفته آینده شاهد افزایش در بیماران آی سی یو خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۱۴ مورد فوتی داشتیم که هفته قبلش ۱۳ مورد بود و به طور متوسط روزانه ۲ فوتی داشتیم، بیان کرد: شهرستان‌های بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، بندرخمیر و حاجی آباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

حسین فرشیدی افزود: در شبانه روز گذشته، ۳ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۸۵۲ نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تعداد مراجعان در هفته گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است و قطعاً در ۲ هفته آینده شاهد افزایش در بیماران آی سی یو خواهیم بود، تصریح کرد: در هفته گذشته ۳۱۵ بیمار جدید در بخش‌های کووید استان بستری شدند که از این شمار ۴۱ بیمار جدید در بخش‌های ویژه و آی سی یو منتقل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: روزانه ۶ بیمار کرونایی بستری می‌شوند که از این شمار ۲ بیمار بخش آی سی یو منتقل می‌شود و از دستگاه‌های تنفسی استفاده می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه بیماران اگر علائم پیدا کردند حتما و زود هنگام به مراکز درمانی مراجعه کنند و کسانی که زود مراجعه می‌کنند راحت و سریع تر درمان می‌شوند، اظهار کرد: کسانی که علایمی همچون گلودرد، سردرد، تنگی نفس و کوفتگی داشتند پس از مراجعه به پزشک حتما خود و خانواده اش ۱۴ روز قرنطینه خانگی باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان گفت: از مردم انتظار داریم همچنان همانند گذشته همکاری کنند تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد کاهش آمار مبتلایان و موارد بد حال و مرگ و میر در هرمزگان باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها