موج
کدخبر : ۳۵۱۹۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351911

عباس حاج‌رسولی‌ها:

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن اصفهان گفت: موسه خیریه امام حسین علیه با فعالیت تخصصی حوزه مسکن دستاوردهای خوبی را داشته و دولت و شهرداری‌ها باید حامی این اقدامات باشند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ، عباس حاج رسولی‌ها با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی در کشور و ناتوانتر شدن خانواده‌های دهک‌های پایین جامعه به لحاظ اقتصادی همکاری دولت و بخش خصوصی برای خانه‌دار شدن افراد نیازمند امری ضروری است، اظهار داشت: در اوایل انقلاب نیز چنین شرایطی وجود داشت و با همکاری خیران و دولت موفق به خانه دار شدن دهک‌های پایین جامعه شدیم.

وی با بیان اینکه امروز با توجه به قرار گرفتن در گام دوم انقلاب شرایط اقتصادی کشور در وضعیت نسبتا بحرانی است و حتی تا دهک‌های هفتم نیز امکان خانه دار شدن ندارند، ابراز داشت: بر این اساس باید چهار الی 5 دهک به کمک خیران و دولت خانه دار شوند و در غیر این صورت وضعیت از آنچه هست بدتر خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن اصفهان با اشاره به لزوم فعالیت بیشتر خیریه‌ها در حوزه‌های تخصصی در سطح کشور و به ویژه استان اصفهان که تعداد بالایی از خیریه‌ها را داریم، افزود: از سوی دیگر دولت باید با خیریه‌ها در خصوص وام‌های ارزان قیمت همکاری کند، از سوی دیگر نیز شهرداری‌ها زمین مناسب و ارزان در اختیار خیریه‌ها قرار دهند تا بتوان شرایط فعلی را بهبود بخشید.

این مقام مسئول همچنین به لزوم همکاری نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد برای خانه دار شدن نیازمندان تاکید کرد و ادامه داد: بخشی از هزینه مسکن را نیز خانواده‌ها تامین کنند و یا در صورت نداشتن بودجه تجمیعی با دریافت وام دراز مدت در این امر مشارکت داشته باشند.

عباس حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه قانون ارزش افزوده از روی مصالح ساختمانی که برای ساخت خانه نیازمندان هزینه می‌شود برداشته شود، ادامه داد: بیمه‌های ساختمانی نیز هزینه بر است و باید این امر را برای افراد نیازمند تعدیل کنند.

وی ادامه داد: در این زمینه نظام مهندسی هم خدمات مهندسی را برای دهک های پایین به صورت رایگان حساب کند و این بخش جزء سهمیه کاری آنها نیاید.

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن اصفهان با بیان اینکه فعالیت تخصصی خیریه امام حسین علیه السلام در حوزه مسکن قابل تقدیر است، ابراز داشت: این فعالیت بهتر است هم در حوزه انبوه سازی و هم کمک‌های موردی دنبال شود تا تاثیرگذاری بهتری داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها