موج
کدخبر : ۳۵۱۴۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351455

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان خواستار شد؛

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به مشکلات جدی بخش حمل ونقل مسافر بیان داشت: بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت های حمل ونقل مسافر در پایانه های مسافربری در اصفهان امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مهدی خضری در نشست هم اندیشی مدیران ارشد سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با مدیران کل استانها و تشکل های صنفی حوزه مسافر کشور گفت: به منظور توافق برسر بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت ها در پایانه های مسافربری برگزاری جلسات با معاون وزیر و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور می تواند راهگشا باشد.

وی با اشاره به تقاضای تشکل های صنفی حوزه رانندگان در ارتباط با بهینه سازی و توسعه خوابگاه رانندگان در پایانه های مسافربری و جاده ها اضافه کرد: قطعا استراحت به موقع و کافی رانندگان امنیت سفر مسافران حمل ونقل عمومی را تامین کرده و بسیار مهم است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: خوابگاه رانندگان در شهرستان های بزرگ استان اصفهان در حال بهره برداری بوده اما این ظرفیت در شهرستانهای کوچک تر نیازمند توجه بیشتر است.

بخش حمل ونقل نیازمند حمایت ویژه است

دبیر کانون انجمن های صنفی  کارفرمایی شرکت های حمل ونقل مسافر کشور نیز در این جلسه اظهار کرد:  صنعت حمل ونقل مسافر کشور با مشکلات عدیده مواجه شده و نیازمند تصممیات حمایتی جدی است.

رضا همامی با انتقاد از بروکراسی حاکم بر سیستم های اداری گفت: بسیاری از مطالبات این صنف سالهاست بر زمین مانده و به آن رسیدگی نشده است.

این مقام مسئول خواستار شناورسازی قیمت بلیط حمل ونقل مسافر شد و گفت: تعیین بهای بلیط اتوبوس باید بر عهده صنوف گذاشته شده و از شمول قیمت گذاری دولتی خارج شود.

وی با اشاره به هزینه بسیار زیاد ضدعفونی کردن اتوبوس های مسافربری اضافه کرد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا بیشترین تبلیغات منفی بر سفر با حمل ونقل عمومی  با اتوبوس متمرکز شد.

به گفته دبیر کانون انجمن های صنفی  کارفرمایی شرکت های حمل ونقل مسافر کشور باوجود هزینه های بسیار زیاد پروتکل های بهداشتی در سفر با حمل ونقل عمومی به خوبی رعایت می شود و به مسافران بسته های بهداشتی ارائه می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها