موج
کدخبر : ۳۵۱۱۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351185

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: دو دانش‌آموز منتخب مازندرانی در همایش ملی نخبگان جایزه بنیاد البرز خوش درخشیدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، اسفندیار نظری اظهار داشت: این همایش بنیاد البرز از سال ۱۳۴۲ با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان بااستعداد ایرانی از طریق اعطای «جوایز بنیاد البرز» توسط مرحوم حسینعلی البرز تاسیس و وقف شد.

وی در  ادامه با اشاره به این که این جایزه موسوم به نوبل ایرانی است تصریح کرد: این بنیاد طی نیم قرن گذشته تاکنون چند هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسئولان کشوری محقق شده است.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه این همایش برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار شد، تصریح کرد: به علت شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور، برای اولین‌بار به‌صورت ارتباط ویدئو کنفرانس و هم‌زمان در تهران و ۱۷ مرکز استان در ادارات ‌کل استانی اوقاف و امور خیریه سراسر کشور تشکیل شد و از دانش‌آموزان برتر کشور با اهدا لوح، تندیس و جوایز نقدی قدردانی کرد.

نظری با اشاره به شرکت کنندگان در این همایش، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این همایش ، دانش آموزان فارغ التحصیل پایه نهم مقطع متوسطه اول و پایه دوازدهم مقطع متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی ، علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کاردانش بودند.

 وی با بیان اینکه این همایش برای یک یا ۱۰ یا حتی ۱۰۰ سال برنامه ریزی نشده است، افزود: هدف مؤسس این است تا زمانی که ایران باقی است و دین و اخلاق در کشور ما مقام خود را دارد، این بنیاد در خدمت نسل جوان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها