موج
کدخبر : ۳۵۱۱۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351140

رئیس پلیس فتا استان قم ضمن توصیه برای والدین مبنی بر استفاده از اینترنت در کنار فرزندان خود گفت: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های آموزشی محدودیت‌های برای فرزندان خود اعمال کنید؛ زیرا در صورت عدم رعایت استاندارد حضور والدین در فضای مجازی در درون خانواده تضاد ایجاد می‌شود و تاثیر منفی بر روی فرزندان خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی اظهار کرد: همه دانش آموزان و کاربران استفاده کننده از محصولات آموزشی باید در انتخاب و استفاده از نسخه نرم افزار‌ها در حوزه آموزش معقولانه عمل کنند.

وی افزود: بهتر است والدین علاقه‌مندی محتوایی فرزندان خودشان را تشخیص دهند و بدانند فرزندانشان در فضای مجازی دنبال چه محتوایی هستند و اطمیان حاصل کنند تا آنان در معرض محتواهای نادرست قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا استان قم با تاکید بر اینکه بهتر است والدین با سعه صدر و مهربانی، مزاحمت در فضای مجازی را برای فرزندانشان تعریف کنند، خاطرنشان کرد: بعضی از کودکان در فضای مجازی بدون اینکه خودشان اطلاع داشته باشند، قربانی جرم هستند؛ در این صورت کودک وقتی در فضای مجازی مورد مزاحمت قرار می‌گیرد می بایست به والدین خودش اطلاع می‌دهد چرا که نسل جدید دنبال یاد گرفتن و دانستن چرایی موضوع هستند و اگر چرایی موضوع را به فرزندان بگوییم راحت‌تر به ما اعتماد کرده و مشکلات را بیان خواهند کرد.

وی ضمن اشاره بر رعایت استاندارد حضور والدین در فضای مجازی گفت: در صورت عدم رعایت استاندارد حضور والدین در فضای مجازی در درون خانواده تضاد ایجاد می‌شود و تاثیر منفی بر روی فرزندان خواهد گذاشت؛ لذا بهتر است والدین مخاطبان فرزندان خود را در فضای مجازی هم مثل دنیای واقعی بشناسند؛ لکن برخی والدین به دلیل مشغله‌های فراوان زندگی یا ندانستن راهکار مناسب و درست در این موضوع موفق نمی‌شوند.

سرهنگ موالی از هموطنان خواست، در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی، مشکلات را با ما در میان بگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها