موج
کدخبر : ۳۵۰۸۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350824

مجتبی ناجی در گفتگو با موج:

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: در پی انتشار خبری مبنی بر جسد نوزاد رها شده در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر اصفهان، در حال بررسی موضوع هستیم.

مجتبی ناجی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، بیان داشت: در ساعت اولیه در پی انتشار مطلب و تصویر جسد نوزاد رها شده در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر اصفهان به محض اطلاع پیگیری‌های کارشناسی و تخصصی در ارتباط با این موضوع آغاز شد.

وی توضیح داد: از زمان مشخص شدن منبع خبر با فردی که اقدام به انتشار تصاویر نوزاد رها شده در یکی از مناطق حاشیه ای اصفهان کرده است، تماس گرفتیم ولی پاسخی دریافت نکردیم.

این مقام مسئول افزود: همچنین با ارسال پیامک به فرد انتشاردهنده تصویر خواستار توضیحات بیشتر در خصوص تصویر جسد نوزاد شدیم که باز هم پاسخی داده نشد.

ناجی با اشاره باینکه با مکاتبه با نیروی انتظامی و پلیس فتا پیگیر این موضوع هستیم، گفت: تا کنون هیچ تماسی با ۱۲۳ اورژانس اجتماعی برقرار نشده و هویت این نوزاد هنوز شناسایی نشده است و معلوم نیست این نوزاد متعلق به ساکنان این منطقه باشد یا تنها در این منطقه رها شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان بیان داشت: تا این لحظه مستنداتی دال بر صحت این خبر وجود ندارد. اگر خبر صحت داشت منبع تولید کننده، همانگونه که قبلا ارتباط می‌گرفت، با مددکار بهزیستی ارتباط برقرار می‌کرد.

وی ادامه داد: از منابع دیگر پیگیری شد؛ آیا خانم بارداری در آن منطقه بوده است یا خیر که تنها یک مورد در مرکز کاهش آسیب بهزیستی اصفهان در همان منطقه، خانم باردار مصرف کننده‌ای شناسایی شد.

این مقام مسئول اظهار کرد:  از طریق اورژانس اجتماعی از این خانم  خواسته شده  تا  در زمینه درمان و بازتوانی همکاری لازم را داشته باشد اما متاسفانه وی نیز از آن محل، متواری شد.

ناجی گفت: ظن ما این  است که اگر این پیام صحت د اشته باشد، با همان خانم منطبق شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: به هرحال همچنان در حال گرفتن ارتباط با منبع خبر هستیم که آیا این تصویر واقعی است و یا خیر و یا عوامل دیگری در این بین وجود دارد که هنوز برای ما افشا نشده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: برای زنان بی‌خانمان حداقل در شهر اصفهان با همکاری استانداری و شورای شهر مرکز سامان سرای خورشید راه اندازی شده و ظرفیت پذیرش آن ۳۰ نفر است و اقدامات توانمندسازی و مداخله‌ای برای آنها انجام می‌گیرد.

مجتبی ناجی بیان کرد: یک مرکز کاهش آسیب در منطقه حاشیه‌ای اصفهان مشغول به فعالیت هستند که فعالیت این مرکز ویژه رصد وضعیت بی‌خانمانان به ویژه کارتن خواب‌های معتاد این منطقه است و خدمات بهداشتی، درمانی و حمایتی لازم را به این قشر ارائه می‌دهد.

به گزارش موج ،  تصویری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رها شدن نوزاد در حاشیه شهر اصفهان انتشار یافته که جای دندان حیوانات بر روی بدن او نمایان بوده و ادعا شد که مربوط به یک فرد کارتن‌خواب است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها