موج
کدخبر : ۳۵۰۸۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350819

بخشدار هرمز گفت: آیین آب و خاک مقاومت با برگزاری رژه شناوری قایق های مردمی و و صیادان مرزنشین در صیانت از فرهنگ مقاومت در خلیج فارس همزمان با 13آبان ماه روز ملّی مبارزه با استکبار آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سید مجدالدین حسینی بخشدار هرمز در جلسه شورای اداری هرمز 13 آبان را نماد استکبار ستیزی ملت ایران دانست و گفت: شناخت قریب به نیم قرن با بصیرت مردم کشور شروع شده و تا به امروز ادامه دارد. 

افزود: آمریکا امروز هم با ادامه بدعهدی‌ها، برخلاف حقوق بشر رفتار می‌کند.

وی بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد آمریکا در ۱۰۰ سال گذشته با در اختیار داشتن بیشترین سلاح کشتار جمعی در اصلی‌ترین جنگ‌های جهان بصورت مستقیم نقش داشته است و تاکنون بیش از هشت میلیون  و ۵۰۰ هزار نفر از انسان‌ها را در جنگ‌ها اعم از جنگ‌هایی که مستقیم در آن شرکت داشته و چه غیر مستقیم به کشتن داده است.

بخشدار هرمز با اشاره به تلاقی سه رخداد تبعید امام(ره)، به خاک و خون کشیدن دانشجویان و جوانان و تسخیر لانه جاسوسی در روز ۱۳آبان ماه گفت: این روز تجلی تقابل ملت ایران با استکبار و مقاومت اسلامی است.

حسینی با بیان اینکه تلاش ۴۰ ساله استکبار جهانی برای ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: این تلاش ها، امیدواری کاذبی را برای آنها ایجاد کرده که تاکنون اشتباهات محاسباتی بزرگی راجع به ایران و مردم مقاوم ایران داشته اند در حالی که جمهوری اسلامی طی این سال ها در تقویت انگیزه‌های دینی در ایران و خارج کشور موفق بوده است، مسئله ای که حتی مورد اعتراف بیگانگان است.

حسینی تاکید کرد: همبستگی مردم مسلمان و انقلابی و خروش دانش‌آموزان و دانشجویان با هوشیاری و بصیرت و پیروی از رهبری حضرت امام خمینی(ره) پاسخ دندانشکنی به توطئه های دشمنان بود و عظمت انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان داد.

بخشدار هرمز درباره چگونگی برگزاری احتمالی راهپیمایی روز ۱۳آبان با توجه به شرایط ویروس کرونا گفت: هر چند امسال امکان حضور فیزیکی مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان وجود ندارد، اما با اجرای رژه یگان های خودرویی و موتوری در شهر حضور فعال و تاثیرگذار در فضای مجازی، روز ۱۳آبان را گرامی خواهیم داشت.

نماینده دولت در جزیره هرمز با اشاره به رویداد آیین آب و خاک مقاومت گفت همزمان با ۱۳ آبان ماه روزاستکبار ستیزی این آیین با برگزاری رژه شناوری قایق های  مردمی و نظامی و انتظامی آغاز میشود.

حسینی با ابراز نگرانی از روند افزایشی شیوع کرونا در استان اظهار‌‌ داشت: آمارهای ارائه شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان نشان از روند نگران کننده شیوع کرونا دارد.

وی افزود: در حالیکه که از تمام ظرفیت‌ها برای قطع زنجیره کرونا استفاده می‌شود، اما متأسفانه در برخی موارد بر اثر بی‌توجهی و نادیده گرفتن دستورالعمل‌ها و در پی آن گسترش ویروس کرونا هستیم.

حسینی با اشاره به شروع فصل گردشگری در جزیره هرمز اظهار‌‌ داشت: ایجاد تجمعات شلوغ و عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نتیجه ای جز افزایش تعداد مبتلایان، خستگی کادر درمان و خطر مرگ ندارد.

بخشدار هرمز در ادامه به فعالیت اصناف در شرایط کرونایی اشاره کرد و افزود: ما هم از بابت تعطیلی اصناف نگران هستیم و دغدغه معیشت مردم را داریم، اما سلامت مردم از هر چیزی ارزشمندتر هست و اصناف پرخطر همچنان تعطیل هستند و با اصنافی که از حکم قانونی تعرض می‌کنند، برخورد قاطع صورت بگیرد.

حسینی بابیان اینکه مهار ویروس کرونا بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی ممکن نیست گفت: در ارتباط با سلامتی و حفظ جان مردم با کسی تعارف نداریم و از قصور احتمالی گذشتی نخواهد شد.

بخشدار هرمز خاطرنشان کرد: اگر چه در تعطیلات نوروزی مردم به‌خوبی پای‌کار آمدند و دستورالعمل‌های طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را به کار بستند و شاهد نتایج خوب آن نیز بودیم اما رفته‌ رفته حساسیت‌ها کم‌رنگ شد و برخی با حضور در طبیعت و دورهمی‌ها صحنه‌های خوبی را رقم نخواهند زد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها