موج
کدخبر : ۳۵۰۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350029

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قم از نصب پارکینگ دوچرخه در ورودی ادارات قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی نیک با توجه به نهایی شدن طرح جامع دوچرخه‌سواری در قم، اظهار داشت: ارتقاء فرهنگ دوچرخه‌سواری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم یکی از عوامل تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه را اختصاص پارکینگ دوچرخه در سطح شهر دانست و افزود: یکی از مشکلات شهروندان نبود محل‌های امن پارک دوچرخه در سطح شهر است.

نیک از احداث رک دوچرخه(پارکینگ ویژه دوچرخه) مقابل ادارات دولتی خبر داد و تصریح کرد: در گام نخست مقابل شهرداری مرکز دو پارکینگ دوچرخه نصب‌شده که قسمتی به ارباب‌رجوع و قسمتی به پرسنل اختصاص داده‌شده است.

وی انتخاب نزدیک‌ترین محل به ورودی ادارات و سازمان‌ها را برای نصب رگ دوچرخه را امتیازی برای تشویق شهروندان عنوان کرد و گفت: هرکدام از ادارات و سازمان‌هایی که درخواست نصب پارکینگ دوچرخه را داشته باشند، اقدامات لازم برای نصب انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در ادامه به اجرای طرح جامع دوچرخه‌سواری نیز اشاره و بیان کرد: بعد از اجرای جدا کننده مسیر دوچرخه در خیابان‌های اصلی توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافیک ادامه کار توسط سازمان با نصب تابلو و رنگ‌آمیزی مسیر در دستور کار قرار می‌گیرد.

نیک ادامه داد: این طرح در مرحله نخست در خیابان ۱۹ دی و ابتدای خیابان شهید صدوقی تا میدان شهید دستغیب و سپس تا میدان مفید اجرایی شده و درمجموع ۳۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در سطح شهر طراحی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سلام. سايت جالبي دارين.
    لااقل چیزایی مینویسید که بقیه نمی نویسند

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها