موج
کدخبر : ۳۴۹۸۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349827

عباس جنگی مرنی:

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: تامین آب سالم و حفاظت از محیط‌زیست از اولویت‌های دولت است و پیش‌بینی می‌شود در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای شبکه آب اردبیل تخصیص یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عباس جنگی مرنی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: تامین آب سالم و حفاظت از محیط‌زیست از اولویت‌های دولت است و پیش‌بینی می‌شود در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای شبکه آب اردبیل تخصیص یابد.

وی با اشاره به کمبود بارش‌ها از عموم شهروندان در خواست کرد تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و با مصرف بهینه منابع آب در بخش‌های مختلف، شرکت آب منطقه‌ای اردبیل را برای تامین منابع آب یاری نمایند.

جنگی مرنی اظهار داشت: حجم آب ورودی به سد یامچی از ابتدای سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تاکنون حدود ۲میلیون و ۵۰۰ هزار مکعب است و در سال آبی جاری با برنامه‌ریزی انجام شده، مخزن سد یامچی در حال آبگیری می باشد.

پیشرفت۸۰ درصدی عملیات اجرایی برج آبگیر سد یامچی در اردبیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از پیشرفت۸۰ درصدی عملیات اجرایی برج آبگیر سد یامچی در اردبیل خبر داد و افزود: طی روزهای آتی پس از اخذ مجوز از شرکت آب و فاضلاب استان و اتصال نهایی خط انتقال آب تصفیه‌خانه آبگیرهای تامین آب آشامیدنی  وارد چرخه بهره‌برداری خواهد شد.

وی  گفت: اجرا و تکمیل آبرسانی اردبیل یکی از طرح‌های اجرایی مهم شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بوده و در انتقال آب با کیفیت مناسب از سد یامچی در قالب طرح آبرسانی اردبیل، اجرای آبگیر سد یامچی به منظور بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی در حال تکمیل است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها