موج
کدخبر : ۳۴۹۶۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349637

فرماندار شهرستان خمینی شهر هشدارداد:

فرماندار شهرستان خمینی شهر هشدار داد: ورود دانش آموزان به فضای مجازی آسیب هایی به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا بصیری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر ضمن تعزیت ایام آخر ماه صفر مطرح کرد: با ورود دانش آموزان به فضای مجازی کنترل از دست خانواده ها خارج شده است.

وی گفت: شرایط مناسبی در رابطه با بیماری کرونا نداریم و می طلبد که برنامه ریزی های لازم در این زمینه موجود باشد.

بصیری با بیان این مطلب که نمی توان امور کشور را تعطیل کرد، افزود: سلامت مردم جامعه و جوانان و نوجوانان از اهمیت فراوانی برخوردار است و نه می توان آموزش را تعطیل کرد و نه می توان مدارس را حضوری کرد.

فرماندار شهرستان افراد مسئوول و غیر مسئول را مورد هشدار جدی از آسیب های ناشی از فضای مجازی داد و اظهار کرد: با ورود دانش آموزان به فضای مجازی کنترل از دست خانواده ها خارج شده و این از خطرناک ترین آسیب های  فضای مجازی است.

وی یادآور شد مباحث تربیتی و پرورشی مدارس نیز تحت تاثیر شرایط قرار گرفته است ،اما لازم است تدابیری در این خصوص اندیشیده شودچون مهم ترین قسمت آموزش ،پرورش نسل آینده از جهت امور تربیتی است.

این مقام مسئول اعلام کرد: در حال حاضر 15 درصد از دانش آموزان از تحصیل محروم هستند و امید است با طرح پویش مهر ماندگار این درصد نیز به جرگه آموزش وارد شوند.

بصیری آمار بی سوادی را تاسف آور خواند و تشریح کرد: تعامل تمامی دستگاه ها برای ریشه کن کردن بیسوادی لازم است و امید است با کمک مسئوولان آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها شاهد فرد بی سوادی در شهرستان نباشیم.

 مسئول نهضت سواد آموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر گفت: سال گذشته بیست و یک نفر آموزش دهنده نهضت سواد آموزی بی سوادان را آموزش می دادند که هفت نفر از آنها جذب سیستم آموزش و پرورش شدند.

رستمی خاطرنشان کرد: امسال چهل نفر جذب کلاس های سواد آموزی شدند اما به دلیل مشکلات جدید نتوانسته اند وارد سیستم شوند.اکثریت مردم با مشکلات روزمره درگیر هستند و سواد در بیستمین اولویت زندگی آنها قرار دارد.

علیرضا بصیری

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها