موج
کدخبر : ۳۴۸۹۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348951

به زودی؛

شهردار بندرعباس گفت: کتاب سالنامه آماری مربوط به سال‌های 1397 و 1396 شهرداری بندرعباس به چاپ رسیده و تهیه و چاپ کتاب سالنامه آماری 1398 نیز در دست اقدام است و به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عباس امینی زاده با اعلام این خبر اظهار کرد کتاب سالنامه آماری مربوط به سال‌های 1397 و 1396 شهرداری بندرعباس به چاپ رسیده و تهیه و چاپ کتاب سالنامه آماری 1398 نیز در دست اقدام است و به زودی منتشر می‌شود.

وی افزود: گردآوری، صحت‌سنجی و ثبت اطلاعات و آمار عملکرد شهرداری با هدف برنامه‌ریزی هرچه بهتر برای شهر و شهرداری طی فرآیند مدون و جامع بصورت سالانه در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار بندرعباس بر رابطه مستقیم سیاستگذاری و برنامه‌‌ریزی‌ها، ارزیابی عملکرد و همچنین تحقق اهداف مجموعه با میزان بهره‌گیری از آمار و اطلاعات صحیح و اثربخش و لزوم تهیه سالنامه آماری تاکید و مدیریت برنامه و بودجه به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی را، به عنوان واحد متولی این امر معرفی کرد.

امینی‌زاده گفت: این مدیریت در همین راستا با هدف فراهم‌سازی زمینه مناسب تصمیم گیری سیاستگذاران و مدیران در برنامه‌ریزی شهری اقدام به مستندسازی عملکرد حوزه‌های مختلف شهرداری و تهیه گزارش مربوطه کرده است.

وی با اشاره به جزئیات این سالنامه آماری افزود: سالنامه مذکور به صورت تک جلدی و مشتمل بر 10 فصل است که علاوه بر ارائه آمار مربوط به عملکرد حوزه شهرداری و سازمان‌های زیرمجموعه آن، به تشریح شرایط سرزمین و آب و هوا، اطلاعات جمعیت شناختی، معرفی شهرداری بندرعباس و پیشینه آن پرداخته است.

شهردار بندرعباس همچنین عنوان کرد: کتاب انتشار یافته مربوط به هر سال در مجموع حدود 200 صفحه، شامل 140 جدول ، 60 نمودار و 20 نقشه است.

این مقام مسئول در انتها نیز اظهار کرد: امیدواریم کتاب حاضر مبنای برنامه‌ریزی‌های آتی شهر و همچنین استفاده محققان و دانش‌پژوهان داخل و خارج شهرداری قرار بگیرد.

گفتنی است؛ به منظور سهولت دسترسی به اطلاعات این مجموعه می‌توان با اسکن کد QR نسخه PDF تهیه شده کتاب از طریق سایت شهرداری بندرعباس در قسمت معاونت برنامه ریزی و سرمایه توسعه انسانی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها