موج
کدخبر : ۳۴۸۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348907

رییس دادگستری یزد بر لزوم رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی برای زندانیان و تاسیس اتاق ویدئو کنفرانس در زندان بمنظور برگزاری دادرسی الکترونیک در راستای سلامت زندانیان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد با حضور سرزده در زندان شهرستان خاتم و بررسی پرونده های تعدادی از محکومین با ارشاد قضائی زمینه آزادی 10 زندانی را فراهم کرد.

وی در سفر از پیش اعلام نشده به شهرستان خاتم در بازداشتگاه این شهرستان نیز حاضر شد و ضمن استماع اظهارات مددجویان و گزارش مدیر بازداشتگاه شهرستان در جمع زندانیان حاضر و با تعدادی از زندانیان گفتگو کرد.

وی ضمن بازدید از بخش های مختلف زندان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مدیریت در حوزه های مختلف به ویژه رعایت نکات و اصول بهداشتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا بر لزوم رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی برای زندانیان و تاسیس اتاق ویدئو کنفرانس در زندان بمنظور برگزاری دادرسی الکترونیک در راستای سلامت زندانیان تاکید کرد.  

دهشیری در ادامه با بررسی تعدادی از پرونده های زندانیان دستور تسریع در تبدیل و تخفیف  برخی قرار های تامین کیفری، ایجاد زمینه لازم جهت آزادی 10 زندانی را از طریق اهتمام در صدور قرار قبولی کفالت ، تبدیل وثیقه به کفالت و تسریع در صدور حکم و استفاده از مجازات جایگزین های حبس و تاسیسات ارفاقی همچنین تعیین تکلیف اقامت غیر مجاز برخی اتباع را صادر کرد.

وی همچنین بر لزوم ایجاد بستر لازم جهت بازگشت زندانیان آزاد شده به جامعه و خانواده تاکید کرد و گفت: باید با پیشگیری از وقوع جرم و خشکاندن کانون ارتکاب جرم ورودی زندان ها را کاهش داد.

دهشیری با اشاره به اجرای پویش هر هیئت آزادی یک زندانی دراستان که تا پایان صفر ادامه دارد اظهار داشت: در قالب این طرح با کمک‌های مردمی و هئیت‌های عزاداری شاهد آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر عمد استان بودیم.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: خیران و بانیان خیری که زمینه آزادی زندانیان را فراهم می کنند در جهت امنیت، سلامت جامعه و خانواده‌های آنان قدم بر می دارند که قطعا در نزد خداوند متعال از اجری عظیم برخودار خواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها