موج
کدخبر : ۳۴۸۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348897

سخنگوی شورای سلامت کیش؛

دکتر رضانیا اعلام کرد: با فوت یک آقای ۴۳ ساله تبعه هندی مقیم در کیش به دلیل کرونا ، آمار فوتی های کرونا از ابتدا تا کنون به ۱۸ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت جزیره کیش با تاکید بر اینکه فوتی امروز در کیش هیچ بیماری زمینه ای نداشته افزود :این ویروس پیر و جوان نمی شناسد و رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان مهمترین سد در مقابل کرونا است.

وی با بیان اینکه طی چند هفته اخیر تعداد مبتلایان و بستری ها ی ناشی از بیماری کرونا در کیش رشد داشته اظهار داشت: کرونا بیماری بسیار سرایت پذیری است و آمار مبتلایان اخیر نشان میدهد زمان‌هایی که مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکردند با افزایش تعداد مبتلایان رو به رو شده ایم.

وی افزود: نکته‌ای که وجود دارد این است که همه مردم باید رعایت کنند و اگر بخش اعظم  جامعه رعایت کنند ولی  عده کمی رعایت نکنند این چرخه انتقال در جامعه باقی خواهد ماند.

وی گفت: ما به خاطر رعایت مردم در مرحله اول شاهد کاهش نسبی موارد مثبت در اوایل اردیبهشت ماه بودیم و همین باعث شد برخی مردم تصور کنند اپیدمی تمام شده و ضوابط فاصله گذاری را رعایت نکنند و این باعث شد شاهد افزایش آمار باشیم و ممکن است روزهای بعد هم به همین ترتیب ادامه یابد.

سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش ادامه داد: با توجه به آمار ۲۲۵۱ مبتلایان مثبت کرونا از ابتدا تا کنون، امیدواریم مردم توجه جدی به خود مراقبتی داشته و از جان خود و عزیزانشان محافظت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها