موج
کدخبر : ۳۴۸۵۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348574

رییس کمیته امداد خبر داد :

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) از ایجاد 100 هزار نیروگاه خورشیدی با همکاری بسیج مستضعفین طی برنامه ششم توسعه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان اظهار داشت: سهم تسهیلات اشتغال مددجویان کردستان در سال گذشته 150 میلیارد و 200 هزار تومان بود که با آن چهار هزار و 200 شغل ایجاد شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شیوع ویروس کرونا را موجب کندی ایجاد اشتغال مددجویی اعلام کرد و افزود: اگر این بیماری شایع نمی‌شد این اشتغال تا پنج هزار فرصت شغلی قابل افزایش بود.

بختیاری سهم امسال کردستان از این تسهیلات را 163 میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: با این تسهیلات قرار است پنج هزار و 200 شغل ایجاد شود که در صورت اتمام آن تا پایان آذر ماه، 2 هزار شغل دیگر به استان اختصاص می‌یابد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: امسال 6 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان تحت پوشش این نهاد اختصاص یافته که بخشی از آن برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس هزینه خواهد شد.

وی با قدردانی از مشارکت بی‌نظیر مردم خیر کردستان در حمایت از مددجویان کمیته امداد تاکید کرد: مردم استان در نیمه اول امسال 69 میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی به این نهاد داشتند.

بختیاری به برنامه بسیج مستضعفان برای ایجاد 100 هزار نیروگاه خورشیدی طی برنامه ششم توسعه در کشور اشاره کرد و گفت: اولویت این طرح‌ها در روستاها و مناطق محروم است و قراردادی که با وزارت نیرو منعقد شده، 20 ساله خواهد بود.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: ایجاد 240 نیروگاه خانگی شاید به ظاهر اشتغال نباشد اما عامل مهمی برای ماندگاری مردم در روستاها و ایجاد درآمد ثابت برای آنان است که علاوه بر حفظ کرامت مددجویان، به مهاجرت معکوس هم منجر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها