موج
کدخبر : ۳۴۸۴۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348443

فرماندار شهرستان خمینی شهراعلام کرد؛

فرماندار شهرستان خمینی شهر اظهار کرد: هیچگونه پیاده روی اربعین و راه اندازی دسته جات وجود ندارد و قاطع و محکم در این قضیه ایستاده ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا بصیری در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در خصوص محدودیت های دهه آخر ماه صفر گفت: با توجه به اینکه بیماری کرونا در شهرستان شیوع پیدا کرده است و دستوراتی مصوب شد که امسال عزاداری ها با محدویت مواجه است و متاسفانه برخی این دستورات را پشت سر انداختند و در برابر آن مقاومت کرده  آن را بی اهمیت جلوه دادند.

وی با بیان اینکه از بعضی از بزرگان شهر انتظار می رفت که با ستاد کرونا همکاری داشته باشند خود مشوق برخی حرکات در شهر شدند و موجب ایجاد فضای دوقطبی در شهر شدند.

بصیری با اشاره به این موضوع که مطالبات مردمی نقش مهمی در چگونگی برگزاری مراسم ها دارد افزود: با اجرای این رفتارها و برگزاری مراسم خستگی را در تن پرستاران افزایش دادیم.

وی مقام معظم رهبری را الگوی تمامی آحاد جامعه خواند و ادامه داد: رهبر انقلاب مطیع دستورات ستاد کرونا هستند و اکثریت مراجع نظرشان بر حرام بودن تجمعات است و در خصوص عزاداری نیز طبق ستاد کرونا مصوب شد که با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم عزاداری صورت پذیرد اما عده معدودی خلاف این دستورات عمل کرده و باعث افزایش روند بیماری شدند و این امر موجب شد نسبت هایی ناروا به کل هیات ها و مذهبی ها تعمیم داده شود .

این مقام عالی دولت ضمن ابراز ناراحتی از وضع موجود در شهرستان بیان کرد: خمینی شهر یک شهر خاص است و برخی افراد و گروه ها هیچ گونه اطاعت پذیری از هیچ مسئول و مرجع و بزرگی ندارند و همه گونه مراسمی در شهرستان برگزار شد که باعث بروز مسائل موجود در شهر شد.

فرماندار شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه تمام تمهیدات برای عزاداری در نظر گرفته شد اما نتیجه مطلوب حاصل نشد و آمار مرگ و میر افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: ما به عنوان مسئول ، عهده دار سلامتی مردم شهرستان هستیم و این بار محکم و قاطع در برابر تجمعات ایستاده ایم و پیاده روی اربعین و راه اندازی دسته جات عزاداری در شهر نداریم.

بصیری در پایان گفت: منتظر اینکه اتفاق خوبی رخ دهد نیستیم ولی نباید اتفاقات تلخ تری رقم بخورد و شاهد مرگ افراد بیشتری از خانواده هایمان باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها