موج
کدخبر : ۳۴۷۳۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347330

رئیس کل دادگستری استان البرز:

رئیس کل دادگستری استان البرز با هشدار به سازندگان غیر مجاز گفت: گزارش هایی مبنی بر ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه عظیمیه دریافت کردیم که در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، حسین فاضلی هریکندی ، رئیس کل دادگستری استان البرز ، پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش قانونمداری و آرمان‌های دفاع مقدس که در سالن اجتماعات دادگستری البرز برگزار شد، در رابطه با ویلا سازی غیرمجاز در هله جرد، گفت: تمامی بناهایی که در حال ساخت بودند تخریب شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: برخی از سازه‌ها از سال‌های گذشته ساخته شده است که برای تخریب آن ها نیاز به حکم دادگاه است.

این مقام مسؤول یادآور شد: اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات زمانی است که در ملک در حال ساخت و ساز باشد.

تعداد شوراهای شهر و روستای متخلف قابل توجه است!

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل پرونده هایی در خصوص شوراهای اسلامی شهر و روستا البرز اشاره و خاطر نشان کرد: عزم دستگاه قضایی در استان مبارزه با معدود تخلفاتی است که در شوراها صورت می گیرد که در همین رابطه پرونده هایی مطرح و رسیدگی شده که به صورت جدی در حال بررسی هستند.

فاضلی هریکندی گفت: در شورای شهر و روستادر استان  تخلفاتی داشته ایم که  تحقیقات در حال انجام است. در این میان نمی‌توانیم بگوییم تعداد متخلفین 20 نفر هستند یا بیشتر، اما تعداد قابل توجه است.

وی ادامه داد: توصیه بنده به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا این است که شوراها را محلی برای تسهیل امور مردم و اجرای طرح های عمرانی قرار داده و از مسایلی که خارج از وظایف نمایندگی شان در شوراها است پرهیز کنند.

رییس کل دادگستری البرز در بخش دیگری از سخنان خود به پرونده شرکت شهرک های صنعتی البرز اشاره و اظهار کرد: در این رابطه چندین نفر بازداشت که پس از انجام تحقیقات با سپردن وثیقه متهمانه آزاد و تحقیقات در حال انجام است.

فاضلی هریکندی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر ساخت و ساز غیر مجاز عظیم در عظیمیه کرج و احتمال وجود کوه خواری، گفت: از طریق رسانه‌ها مسائلی مطرح شده است، در این زمینه گزارشاتی نیز واصل شده که در حال بررسی آنها هستیم و در صورت رعایت نکردن شرایط قانونی دادگستری ورود کند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها