موج
کدخبر : ۳۴۷۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347249

فرجام دانش در گفتگو با موج مطرح کرد؛

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بندرعباس برخورد با ساختمان‌های ناایمن را در حیطه‌ی اختیارات دستگاه قضا دانست و گفت: هیچ کدام از بیمارستان‌های بندرعباس وضعیت ایمنی مناسبی ندارند و بارها اخطارهایی را در این خصوص دریافت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، فرجام دانش مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری بندرعباس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج هرمزگان با ابراز گلایه‌مندی از اینکه برخی از مراکز و ادارات دولتی بدون هماهنگی شهرداری اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، اضافه کرد: برخی ادارت نه برای صدور مجوز و نه برای پایان کار اقدام کرده اند.

وی افزود: این اقدام خلاف قانون است و در واقع طبق قانون هر سازه یا ساختمانی که در هر نقطه از شهر ساخته شود باید نسبت به اخذ مجوز پایان کار و پروانه اقدام کند.

دانش گفت: بهتر است تمام ادارات دولتی با شهرداری همراه باشند تا بتوان از بسیاری از تخلفات در حوزه ساختمان‌های بدون مجوز و بدون پایان کار جلوگیری کرد و اگر مدیریت واحد شهری باشد قطعا شاهد این ناهنماهنگی‌ها نخواهیم بود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری بندرعباس ضمن بیان این‌که بیمارستان‌های بندرعباس هیچ کدام وضعیت ایمنی مناسبی ندارند و بارها اخطارهایی را در این خصوص به آنها داده‌ایم، افزود: در این میان بیمارستان شهید محمدی پرخطرتر از سایر بیمارستان‌هاست.

وی اضافه کرد: با هیچ ارگانی که پایان کار و ایمنی لازم را نداشته باشد، تعارف نداریم.

دانش تاکید کرد: در بیمارستان‌های بندرعباس باید امکانات به گونه‌ای فراهم باشد که آن بیمارستان در برابر حوادث غیرمترقبه همانند ایستگاه آتش‌نشانی و پرسنل‌اش نیز همانند آتش‌نشان عمل کنند.

وی افزود: اگر در بیمارستان حریق رخ دهد ناخواسته مجروح و تلفات جانی بسیاری را در پی خواهد داشت؛ پس بهتر است نسبت به مجهزسازی پرسنل و بیمارستان‌های محل خدمت اقدام کنند.

وی گفت: برخورد با این مشکلات در حوزه اختیارات دستگاه قضایی است نه آتش نشانی و ما تنها موضوع را بررسی می‌کنیم و گزارش می دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری بندرعباس در پایان اظهار داشت: هر ساختمانی که از نظر رییس ایستگاه آتش نشانی پرخطر خوانده شود به معاونت پیشگیری از وقوع جرم معرفی خواهد شد و در مدت مقرر سه ماهه جلوی فعالیت این گونه ساختمان‌ها گرفته خواهد شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها