موج
کدخبر : ۳۴۷۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347143

مدیر اداره آب و فاضلاب جزیره هرمز گفت: مشکل کاهش فشار آب با نصب هایپر پمپ جدید بر روی آب شیرین کن جزیره تا پایان امروز برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شبیر حری هرمزی مدیر اداره آب و فاضلاب جزیره هرمز دلیل کم شدن فشار آب برخی مشترکین جزیره هرمز را خرابی هایپر پمپ آب شیرین کن 800 مترمکعبی بیان کرد و گفت: این مشکل با نصب و راه اندازی هایپر پمپ جدید بر روی این آب شیرین کن تا پایان امروز برطرف می‌شود.

شبیر حری هرمزی افزود: در حال حاضر آب مشترکان هرمز از طریق سه دستگاه آب شیرین کن در مجموع به ظرفیت یک هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز تامین می شود که به دلیل فرسودگی تاسیسات این آب شیرین کن ها و عدم امکان خرید مجدد قطعات به دلیل تحریم ها، میزان ظرفیت در مدار تولید کمتر از ظرفیت اسمی است.

وی با بیان اینکه نیاز آبی این جزیره 2 هزار مترمکعب در شبانه روز است و 500 مترمکعب کمبود آب داریم، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود با نصب هایپر پمپ جدید بخش عمده ای از مشکل کمبود آب مشترکان این جزیره بر طرف شود.

هرمزی همچنین از احداث یک سایت آب شیرین کن جدید با ظرفیت 800 متر مکعب در شبانه روز در این جزیره خبر داد و گفت: با احداث و راه اندازی این پروژه مشکل کمبود آب جزیره مرتفع می شود.

به گفته وی؛ این هایپر پمپ تولید داخل بوده که با پیگیری های مدیرعامل آبفا هرمزگان و تاکید مدیریت عالی استان بر رفع مشکل کمبود آب در این جزیره سرانجام خریداری و در حال نصب است.

وی در پایان ضمن عذرخواهی از مردم جزیره هرمز به دلیل قطعی و یا افت فشار آب در دو روز اخیر، علت آن را نصب هایپر پمپ جدید بیان کرد و گفت: این مشکل تا پایان امروز برطرف می شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها