موج
کدخبر : ۳۴۷۰۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347092

دکتر فرشیدی مطرح کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مطرح کرد: تعداد فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۷۶۶ نفر رسید و در هفته اخیر برای نخستین بار از شماری از مراجعه کنندگان علاوه بر آزمایش کرونا، آزمایش آنفلوانزا نیز گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز(پنجم مهرماه) در جمع خبرنگاران، شمار فوتی‌های بر اثر کرونا در هفته اخیر را ۱۵ نفر دانست و عنوان کرد: در هفته اخیر برای نخستین بار از شماری از مراجعان علاوه بر آزمایش کووید ۱۹ آزمایش آنفلوانزا نیز گرفته شد.

وی با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی از آنفلوآنزا در استان ثبت نشده است، تصریح کرد: در هفته جاری ۲۸۷ نفر بستری شدند (به طور متوسط روزانه ۴۱ نفر) که آزمایش کووید ۱۹ نیمی از افراد بستری مثبت شد.

دکتر فرشیدی ادامه داد: در شبانه روز گذشته، یک بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باخت و شمار فوتی‌ها به ۷۶۶ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: اکنون ۲۰۳ بیمار در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری اند که از این شمار ۵۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) هستند و حال ۱۶ نفرشان وخیم است.

وی بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا هنوز در اختیار داروخانه‌ها قرار نگرفته است، اضافه کرد: مردم به داروخانه ها مراجعه نکنند.

فرشیدی با اشاره به اینکه در هفته اخیر ۲۵۶ نفر بهبود یافته کرونایی از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند، اظهار کرد: در صورت تامین واکسن آنفلوانزا افراد پرخطر که شناسایی شدند در اولویت دریافت واکسن هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از کاهش ۱۳ درصدی رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در هفته اخیر در استان ابراز نگرانی کرد و افزود: به علت حجم تردد بالا در بندرعباس، قشم و کیش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بیشتر ضرورت دارد.

وی بیان کرد: بستک در وضعیت قرمز بیماری کروناست و شهرهای پارسیان و سیریک نارنجی (هشدار خطر محسوس شیوع) و وضعیت شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، میناب، و قشم  زرد است.

فرشیدی با اشاره به اینکه آمار ابتلا به بیماری در رودان، بوموسی، بشاگرد و بندرخمیر و حاجی آباد هفته اخیر کاهشی بود، تصریح کرد: به مردم توصیه می کنم به طور حتم ماسک بزند و تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها