موج
کدخبر : ۳۴۶۸۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346888

شهردار قم:

شهردار قم باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نگین بوستان هزار هکتاری قم دانست و گفت: باغ‌موزه پیوست فرهنگی بوستان هزار هکتاری محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقاییان‌نژاد در آیین افتتاح باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه ریشه دفاع مقدس در تمام عرصه‌های مختلف کشور وجود دارد، اظهار داشت: عزت و سربلندی جمهوری اسلامی و خودکفایی نسبی در مسائل نظامی و دفاعی به‌واسطه تجربه هشت سال دفاع مقدس است.

سقاییان‌نژاد استقامت و تاب‌آوری مردم را در مقابل تمام سختی‌هایی که در این مدت چهل سال به جمهوری اسلامی تحمیل‌شده را یادآور شد و تأکید کرد: رواج فرهنگ ایثار و شهادت به تأسی از فرهنگ عاشورا به‌واسطه این هشت سال در بین مردم ایران نهادینه‌شده است.

وی عامل نوآوری‌هایی نسل جوان امروز را نیز دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: هراندازه در ارتباط با هشت سال و دستاوردهای آن صحبت کنیم لایه‌های مختلفی از آن برای ما روشن خواهد شد.

شهردار قم دفاع مقدس را یک سرمایه ملی دانست و تصریح کرد: این سرمایه امروز مورد دستبرد و انحراف دشمنان قرارگرفته و برای حراست از آن باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

سقاییان‌نژاد با تاکید بر اینکه حراست از سرمایه‌های معنوی نشانه رشد یک ملت است، ادامه داد: باید بدانیم موزه دفاع مقدس یک ساختمان نبوده بلکه یک وجدان و یک فرهنگ است.

وی با تأکید بر حمایت همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها یادآور شد: این موزه بعد از افتتاح هم نیاز به حمایت‌های فرهنگی دارد و نباید اجازه بدهیم این موزه به مرحله‌ی ایستایی رسیده و یک مکان راکد باشد.

شهردار قم اتحاد و همدلی را عامل به سرانجام رسیدن موزه اعلام و بیان کرد: ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هشت هزار و ۵۰۰ متر زیربنا داشته و تا زمان تکمیل نهایی آن چندین برابر هزینه دارد.

سقاییان‌نژاد خاطرنشان کرد: مسائل مادی حل می‌شود اما مسئله معنوی یعنی اینکه به‌صورت هنرمندانه و علمی از دستاوردهای دفاع مقدس دفاع شود کار بسیار سختی است.

وی با تأکید بر لزوم تکمیل ۱۰ هکتار باقی‌مانده یادآور شد: مساحت باغ موزه دفاع مقدس قم ۳۲ هکتار است که از سال ۹۵ با ۱۵ هکتار شروع‌شده و در فاز دوم ۴ و نیم هکتار نزدیک به اطراف ساختمان کارشده و نزدیک به ده هکتار دیگر باید تکمیل شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها