موج
کدخبر : ۳۴۶۸۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346876

رییس کل دادگستری یزد؛

رییس دادگستری یزد گفت: به همت اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف یزد و مددکاران زندانها مبلغی بالغ بر 951 میلیارد ریال از شکات شامل گذشت رضایتمندانه گردیده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس دادگستری یزد با اعلام خبر آزادی 211 زندانی جرایم غیر عمد در سالجاری، گفت‌: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری با همت خیرین و نیکوکاران و کوشش کارکنان ستاد دیه استان یزد تعداد 211 نفر از زندانیان‌ محکوم مالی جرائم غیر عمد که در زندانهای استان بودند، آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: برای آزادی این 211 نفر محکوم مالی مبلغی بر بالغ بر 995 میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان حدود 44 میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت گردید.

غلامعلی دهشیری افزود : به همت اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف یزد و مددکاران زندانها مبلغی بالغ بر  951 میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ 44 میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این 211 نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید.

هم اکنون تعدادی زندانی به دلایل جرائم غیر عمد مالی در زندان استان یزد به سر می برند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر 116 میلیارد تومان نیاز است.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: هم اکنون بیشترین طیف مددجویان ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه قرار دارند.

رئیس کل دادگستری یزد در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خیرین ، نیکوکاران و هیئت های مذهبی که در ایام محرم در اجرای طرح " هر هیئت آزادی یک زندانی " مشارکت بسیار خوبی داشته اند گفت : با همت مردم دارالعباده از آغاز محرم تاکنون مبلغی بالغ بر 1 میلیارد و 300 میلیون تومان به ستاد دیه استان اهدا گردیده و این طرح تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها