موج
کدخبر : ۳۴۶۸۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346870

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد؛

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: آموزش های قبل از ازدواج بر عهده سازمان ورزش و جوانان حین ازدواج بر عهده وزارت بهداشت و پس از ازدواج تحت عنوان مداخله در فرایند طلاق بر عهده قوه قضائیه نهاده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد حسین رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: با آموزش های کاربردی و مناسب باید بر آسیب های حوزه خانواده فائق آمد.

 

وی در نشست با تشکل مردمی کانون محبت خانواده، اظهار داشت: مقوله آموزش های حوزه خانواده به سه قسمت آموزش های پیش ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج تقسیم شده است که متولی هریک از این آموزش ها نیز مشخص است.

وی تصریح کرد: آموزش های قبل از ازدواج بر عهده سازمان ورزش و جوانان حین ازدواج بر عهده وزارت بهداشت و پس از ازدواج تحت عنوان مداخله در فرایند طلاق بر عهده قوه قضائیه نهاده شده است.

این مقام قضائی با اشاره به نقش دستگاه قضائی در ارائه آموزش های پس از ازدواج یا به نوعی مداخله در فرایند طلاق گفت: تا قبل از شیوع بیماری کرونا، هر روز کلاس های کارگاهی به عنوان کارگاه های مهر برای زوجین در آستانه طلاق برگزار می شد که متاسفانه برگزاری این کلاس ها در این ایام به واسطه شیوع ویروس کرونا با وقفه مواجه گردیده است.

وی به نقش سمن ها در انجام امور فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: در شهر یزد 70 تشکل مردمی در حال فعالیت هستند که 12 سمن به صورت ویژه در حوزه خانواده مشغول به کارند که باید از ظرفیت ها نیز استفاده شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، از وجود برخی از بودجه ها در حوزه خانواده خبر داد و گفت: باید فعالیت های حوزه خانواده را با آسیب شناسی دقیق مشکلات معضلات این حوزه برنامه ریزی و جهت دهی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها